R9 380X Oyunda 75 Derece

Oyun oyunu da tutmuyor. AMD vs Nvidia ekran kartı karşılaştırma videolarını izlerseniz AMD ekran kartlarının minimum 10 Derece fazladan ısındığını görebilirsiniz. İleride problem çıkarır mı? Bence çıkarır şöyle ki günde 3-4 saat kullanımla hergün bu sıcaklık değerlerini görürseniz 1-2 aya içeriğinde kullanılan plastikten koku gelebilir, herkese verdiğim tavsiyelerde uzun vadede kullanım için Nvidia öneriyorum. İmkanınız varsa sizde öyle yapabilirsiniz.
Koku gelebilir, o olabilir hep mışlı mişli yorum yapmayın. Sapphire R9 380 Dual-X kullanıyorum en yüksek ayarlarda AW oynuyorum oyunun grafikleri zorluyor optimizasyonda tam değil ona rağmen her hangi bir şey olmadı. Artık kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın. 75 derece bir ekran kartı için aşırı sıcak değil. Bir yorum yaparken altını dolduracak şekilde yorum yapın kafanıza göre yorum yapmayın. Sırf bir markayı ezeyim öbürünü öveyim mantığıyla yorum yapmayın.

Koku gelebilir, o olabilir hep mışlı mişli yorum yapmayın. Sapphire R9 380 Dual-X kullanıyorum en yüksek ayarlarda AW oynuyorum oyunun grafikleri zorluyor optimizasyonda tam değil ona rağmen her hangi bir şey olmadı. Artık kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın. 75 derece bir ekran kartı için aşırı sıcak değil. Bir yorum yaparken altını dolduracak şekilde yorum yapın kafanıza göre yorum yapmayın. Sırf bir markayı ezeyim öbürünü öveyim mantığıyla yorum yapmayın.
Yüzlerce test videosu var, Nvidia ve AMD arasında dağlar kadar ısı farkı oluşuyor, insanlar sistemlerini oluştururken yer yer araba fiyatları çıkıyor ceplerinden. Hal böyle olunca sistemlerini uzun vadede kullanmak istiyorlar, yeni oyunların bir çoğu ekran kartına yüklenicek bu demek oluyor ki bu kartlar sürekli mi 75-80+ Derece de çalışacak? Hadi ben 2-3 ay örneği verdim, demin dediğim gibi uzun vadede 75-80+ Dereceler (5-6 yıl gibi) süreçlerde ne kadar sağlıklı? O yüzden sizin gibi kullandığım kartı değil övenlerden değilim. Ters üslubunuza bakılırsa kendi kullandığı kartın fanboy'u olmuşsunuz haberiniz yok.

Gerçekten çok gereksiz yorum yapıyorsun. Kaç tane insanın araba parası çıkardığını gördün(Gidip 4000 liralık arabaları örnek gösterme)? Kaldı ki kaliteli ekran kartı alanlar rahat 4-5 yıl kullanıyor. Elektronik şans işidir bozulacağı varsa bozulur. Kart 75-80 dereceden daha fazla sıcaklığa dayanacak şekilde üretiliyor yani senin mantığınla 3 yıl 75 derecede kullandıktan sonra çöpe mi ayırmak gerekiyor kartı? Kasanın hava sirkülasyonu iyiyse, düzenli olarak bakımı yapılıyorsa 75 derecede 6 yılda çalışsa hiçbir şey olmaz. Kaldı ki ben kullandığım kartı övmüyorum neyse onu söylüyorum kart iyiyse karta neden kötü diyeyim mantığın alıyor mu? Bana fanboy diyecek en son kişisiniz. İnsanlara aynı fiyata en yüksek performans alacağı kartı öneriyorum sizin gibi her yere aynı markayı yazanlardan değilim. Kaldı ki benim ne tersi mi gördün? Bilgin yoksa kesin konuşup yorum yapmayacaksın o zaman. Mışlı mişli yorumlarla olmuyor bu işler.

Gerçekten çok gereksiz yorum yapıyorsun. Kaç tane insanın araba parası çıkardığını gördün(Gidip 4000 liralık arabaları örnek gösterme)? Kaldı ki kaliteli ekran kartı alanlar rahat 4-5 yıl kullanıyor. Elektronik şans işidir bozulacağı varsa bozulur. Kart 75-80 dereceden daha fazla sıcaklığa dayanacak şekilde üretiliyor yani senin mantığınla 3 yıl 75 derecede kullandıktan sonra çöpe mi ayırmak gerekiyor kartı? Kasanın hava sirkülasyonu iyiyse, düzenli olarak bakımı yapılıyorsa 75 derecede 6 yılda çalışsa hiçbir şey olmaz. Kaldı ki ben kullandığım kartı övmüyorum neyse onu söylüyorum kart iyiyse karta neden kötü diyeyim mantığın alıyor mu? Bana fanboy diyecek en son kişisiniz. İnsanlara aynı fiyata en yüksek performans alacağı kartı öneriyorum sizin gibi her yere aynı markayı yazanlardan değilim. Kaldı ki benim ne tersi mi gördün? Bilgin yoksa kesin konuşup yorum yapmayacaksın o zaman. Mışlı mişli yorumlarla olmuyor bu işler.
-Mış lı -Miş li konuşan biri nasıl kesin konuşur ki? Nasıl oluyor o işler?
0990099.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı