R9 380X Oyunda 75 Derece

@WiDuhra Uzun süreçte, sürekli 75 derecenin karta hasar vereceğini mi düşünüyorsun? Dostum sen bu bilgi ve donanım işini tekrar gözden geçir. Derdim polemik yaratmak değil. Belli ki bu konu hakkında yanlış bilgiye sahipsin ve hâlâ bu yanlış bilgilerde diretiyorsun. Durum böyle olunca karşındaki insanada yanlış bilgi aktarıyorsun. Konu yarardan çok zarara dönüyor. Bilgilerini tekrar gözden geçirmen hem senin için, hem burada yardımcı olduğun insanlar için daha sağlıklı olur.

Kusura bakmayın ceza almıştım cevap veremedim. Öncelikle verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ederim. MSI Afturburner ile bir profil oluşturdum ve kartın fan hızını 40-50 arası ayarlayarak oyundaki ısı değerini baya bir etki etti 50-60-65 arası gidip geliyor ve bu bana normal geldi şuan.

Oyunun önerilen ayarları bile böyleyken maşallah :D
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5 or Equivalent
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: 4 GB GDDR5 NVidia GTX 970 / AMD R9 390 or better
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 13 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX Compatible Sound Card
  • İlave Notlar: 1920x1080 Display Resolution or Higher

Sapphire için o değerler normal . Soğutma olarak MSI ASUS kadar performanslı değil.
Bunları kafaya takıyorsan MSI alabilirdin , yükte 65 derecenin üzerine çıkmıyor ama herhangi bir zararı yok merak etme.

Sapphire için o değerler normal . Soğutma olarak MSI ASUS kadar performanslı değil.
Bunları kafaya takıyorsan MSI alabilirdin , yükte 65 derecenin üzerine çıkmıyor ama herhangi bir zararı yok merak etme.

yok yok şuan bir sıkıntı yok gayet normal kullandıkça kendine geliyor ekran kartı şuan boştaki yükü 50 yi bile geçmiyor 40-45 arası kalıyor hep gayet memnunum şuan

İşte bilmeden kulaktan dolma bilgiyle bir yorum daha. Sapphire Nitro serisiyle AMD tarafında en iyi soğutan kart. Özellikle kasa içi sirkülasyonu iyiyse gayet iyi soğutuyor. Benim kasada sadece 2 tane egzoz fan var ve kart Dual-X olmasına rağmen 70 dereceyi geçmedi.

Son düzenleme:
yok yok şuan bir sıkıntı yok gayet normal kullandıkça kendine geliyor ekran kartı şuan boştaki yükü 50 yi bile geçmiyor 40-45 arası kalıyor hep gayet memnunum şuan
Emin ol boşta 55-60 derece olsa bile normal çünkü fanlar belli bir sıcaklığa kadar dönmüyor
İşte bilmeden kulaktan dolma bilgiyle bir yorum daha. Sapphire Nitro serisiyle AMD tarafında en iyi soğutan kart. Özellikle kasa içi sirkülasyonu iyiyse gayet iyi soğutuyor. Benim kasada sadece 2 tane egzoz fan var ve kart Dual-X olmasına rağmen 70 dereceyi geçmedi.
Arkadaşım doğru düzgün okumadan anlamadan ne kadar da boş bir yorum yapıyorsun.Ben Sappire in soğutması başarısız demiyorum. Ben MSI modelini kullanıyorum sıcaklık yük altında 65 dereceyi ısrarla geçmiyor.Şimdi karşılaştırma yapacak olursak Sappire mi daha başarılı olmuş oluyor MSI mı. Sayısal verilerle konuşuyoruz sonuçta bunun tartışması olmaz.

Okumadan doğru düzgün anlamadan bu kadar basit mi insanlara çamur atmak. Kendinize gelin rica ediyorum .

Son düzenleme:
Emin ol boşta 55-60 derece olsa bile normal

Arkadaşım doğru düzgün okumadan anlamadan ne kadar da boş bir yorum yapıyorsun.Ben Sappire in soğutması başarısız demiyorum. Ben MSI modelini kullanıyorum sıcaklık yük altında 65 dereceyi ısrarla geçmiyor.Şimdi karşılaştırma yapacak olursak Sappire mi daha başarılı olmuş oluyor MSI mı. Sayısal verilerle konuşuyoruz sonuçta bunun tartışması olmaz.

Okumadan doğru düzgün anlamadan bu kadar basit mi insanlara çamur atmak. Kendinize gelin rica ediyorum .

Sen 65 demişsin ama şuan kullandığım ekran kartında yükte iken 60'ı görmüyorum :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı