R9 390 %15 Tam Yük Altında Çalışmama Sorunu

lolesi47

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba
Ekran kartım R9 390
Tera online'da %15 %50 çalışıyor ve 72 FPS alıyorum ama anlık düşüşler oluyor. Mesala 70'den 40'a.
Darboğaz olsa CPU %100 çalışırdı ama CPU %40 30 çalışıyor.
CPU: i5 4460
8GB RAM
Power 650w silver.

Sorun nedir acaba?
Diger oyunlardada kendini kısıyor ekran kartı ama hiç sorun olmuyor. Zaten 250-300 FPS alıyorum terada. Tam yük çalışması için ne yapmalıyım MHZ bile 400 700 de. :(

Terada en düşük grafiklere getirsem bile belli bir FPS üstüne çıkmıyor ve oyunun ayarlarında FPS limitleyici yok(ekran kartı kendisini %7 çalıştırıyor en düşükde :( )

Son düzenleyen: Moderatör:
Tera bildiğim kadarıyla Online oynanan bir oyun. Dolayısıyla internet bağlantısına bağlı olarak da anlık FPS düşüşleri yaşanabilir.
BF3 - BF4 - AC - FC3 veya sisteminde bulunan FPS tarzı oyunları Singleplayer modda denediğinde sorun olmuyor sanırsam.

Ekran kartının tam yük altında girmemesi de çok doğal, online oyunların grafikleri üst seviye olmaz ki tüm kullanıcılar sorunsuz oynayabilsin diye.
R9 390 gibi güçlü bir kart neden %100 kaynak tüketsin ki? O oyunun ihtiyaç duyduğu gereksinim %15 kaynakmış demek ki.

Sen o kart ile Metin2 isimli oyunun kalabalık bir serverinde test yap, yine yüksek FPS alamazsın, yine anlık FPS düşüşleri yaşarsın. Yine çok yüksek FPS değerleri sabit olarak alamazsın.

Online oyunlar ekran kartının performansını anlayabileceğin oyunlar değil. Ben ortada sorun göremiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı