R9 390 aşırı ısınma sorunu

Msi_Xlove

Decapat
Arkadaşlar R9 390 kullanıyorum. Gaming modda 1040 MHz'de çalışıyor kart, o kadar ısınıyor ki 94 derece limite gelip kapanıyor, gittim termal macun aldım, söktüm ve sürdüm. Underclock yapınca sıcaklığı stabil tutabiliyorum ama performans azalıyor, kasam Rampage 3. Öne üfleyen 1 egzoz fan var, en son ekran kartının BIOS'u update yapacağım ama var mıdır çözüm öneriniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızda yeterli sayıda egzoz fanı yoksa bu durum gayet normal. Okart için en az 2 fan lazım. Bir tanesi önden temiz hava üfleyecek, diğeri de arkadan havayı tahliye edecek.

R9 serisi fırın gibi karttır, bu nedenle de çoğunun soğutma bloğu kalın olur. Doğru ve tam soğutma ister.

Tertemiz bir soğutma sistemine sahip olmama rağmen 82-83 dereceleri görüyordum ben de R9 390 ile. Normaldir.

Oyunlarda V-Sync açıp kartı da underclock yapacaksınız, başka bir çaresi yok maalesef.

Arkadaşlar anlatamadım sanırım kasada hiçbir problem yok yük altında çalışırken içi soğuk . Kart sıcak
Tertemiz bir soğutma sistemine sahip olmama rağmen 82-83 dereceleri görüyordum ben de R9 390 ile. Normaldir.

Oyunlarda V-Sync açıp kartı da underclock yapacaksınız, başka bir çaresi yok maalesef.

Bende aynı öyle yapıyorum underclock ve oyunlarda fps sabitleyip kullanıyorum öyle bir sorun yok.

Bakın, kart çalıştıkça sıcak hava üretir, bu havayı da kasanın içine verir. Eğer tek egzoz fanınız varsa bu havanın tahliye olması çok çok zor.

Termal macun sonrası da mı 90 lı derecelerde geziyor? Ekran kartının fanları çalışıyor mu?

Önde üç fan var içeriye üfleyen arkada bir fan var dışa üfleyen .
Bakın, kart çalıştıkça sıcak hava üretir, bu havayı da kasanın içine verir. Eğer tek egzoz fanınız varsa bu havanın tahliye olması çok çok zor.

Termal macun sonrası da mı 90 lı derecelerde geziyor? Ekran kartının fanları çalışıyor mu?

Evet macunu yeniledikten sonrada öyle tek çare ekran kartının biosunı güncellemel

Önde üç fan var içeriye üfleyen arkada bir fan var dışa üfleyen .
Tamamdır.

Bu durumda cidden serin olması lazım.

Dediğim gibi, termal macun değiştirdikten sonra da sıcaklık düşmediyse soğutma bloğunu iyi takmış mısınız ona bakın, ekran kartı fanlarını kontrol edin.

R9 serisi iyi ama fırın gibi çalışan bir seri maalesef...

Tamamdır.

Bu durumda cidden serin olması lazım.

Dediğim gibi, termal macun değiştirdikten sonra da sıcaklık düşmediyse soğutma bloğunu iyi takmış mısınız ona bakın, ekran kartı fanlarını kontrol edin.

R9 serisi iyi ama fırın gibi çalışan bir seri maalesef...

İşin kötüsü bu karttan ben de iki tane var cf kullanıyorum en son biosu update edicem bakalım

Geri
Yukarı