R9 390 Ekran Kartının Termal Macununu Değiştirmek

İş yerinin bilgisayarcısı dedim abi tanıdıksın diye sana söyledim benim bildiğim 30-50 TL değil mi bu işlem yok bunların soğutma sistemi farklıymış yok açmak riskliymiş o yüzden fiyatı böyleymiş felan filan.
Hikaye dedikleri ya ne koparabilirsem diye düşünüyorlar.

Fazla güç tüketen bu kart için bu sıcaklıklar bir bakıma kabul edilebilir değerler. Ne kadara almıştınız ekran kartını ?

Bakkal faciasının eşiğinden dönmüşsünüz. Sıvı metal macunu sürmek dikkat ister işte. İletkenliği çok yüksek. Olmadık yere gelirse kısa devreden kartı kaybedebilirsiniz.

Bakkal faciasının eşiğinden dönmüşsünüz. Sıvı metal macunu sürmek dikkat ister işte. İletkenliği çok yüksek. Olmadık yere gelirse kısa devreden kartı kaybedebilirsiniz.
Bakkal amcamız zaten 94 derece sıcaklığa normal diyordu, pek güven vermemişti bu macunun iletkenliği 8.5 W-MK sadece gpu çipinin üzerine sürdüm devrelerde çok az kaldı ama onları temizliyemedim.

Metal olanı sürecekseniz eğer, videolara bakın. Mutlaka çekirdeğin etrafını bir şekilde izole etmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı