R9 390, i3 6100 vs R9 380, i5 6500?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı şeyi daha önce bende söyledim arkadaşa anlamıyor.

Anlamadığını ve anlamayacağını anlayıp uzatmak istemedim.

Arkadaşlar daha önce söylediğim gibi bilmemek gayet normaldir ancak bilmediği halde üste çıkmaya çalışmak ve yanlış bilgi vermek tahammül edilemez.

@merttrkz , Sen sadece Technopat'ın topladığı sistemlere bakıyor oradaki işlemci ve ekran kartı ikililerini baz alıyorsun. O sistemlerde ekran kartının yanındaki işlemci ne ise sana göre işlemci en az o olmalı. Daha aşağısı darboğaz yapar diye düşünüyorsun. @JaroxJamaica 'da seni uyardı bu i3 6100 konusunda. Burada forumdaki bazı ortalamanın üstündeki bilgi sahibi arkadaşlar da sana anlatmaya çalışıyor. Sürekli olarak kendini rezil ediyorsun.

@Asg66 , Senin anlayıp benim anlayamayacağım bir şey yok. Sen bana anlatmaya çalışacağına önce kendin anlamalısın.

Konuya dönecek olursak i3 6100 testleri koymuş ve yorumlamışsınız. 50-60 FPS akıcı oyun oynanmış ve buna darboğaz diyorsunuz. Denecek fazla bir şey yok. Komik durumdasınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
CryEngine 3 ve RAGE gibi bol segment kullanıp, İndividual Artificial İntelligence fazla olan ve ufuk uzaklığı geniş olan oyunlarda i3 6100, R9 390 gibi ekran kartlarının vermesi gereken FPS'i verememesine sebep olabilir ama bu oyunun akıcılığını etkilemez ve gözünüzü rahatsız etmek. Unreal, Chrome Engine ve özellikle Lithtech gibi işlemyici yormayan, her bir GHz'in hakkını veren oyunlarda ise ekran kartından tam performans alırsınız.

Tabii doğal olarak i5 6400 gibi bir işlemci ile kullanman daha iyi olacaktır.

Burada işlemciyi dibe vurup ekran kartını tepelere çıkartan arkadaşlar yaklaşık 2 sene sonra sağlam bir küfür yiyeceklerdir...
Sırf şimdilik fazla FPS alayım diye böyle saçma sapan işler yapılması gerçekten hayret verici..

Anakartın 2133 MHz fakat sen 2666 MHz RAM takıyorsun. Bilmiyorum ama anakart RAM'in 2133 MHz'sinden sonrasında kalan MHz'yi kullanmana izin vermeyebilir. Bu konularda bilgili değilim ama aklında bulunsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın izin verdiği hızda kullanacağını biliyorum. Fazlasının gereksiz olduğunu da biliyorum ancak toplamayı sinerjiden yaptım ve sinerji de ddr4 2133mhz 8gb ram bulamadım o yüzden 2666mhz koymak zorunda kaldım. @CatchFire sadece fikir almak niyetindeyim. Zaten yorumlarda birçok kişi darboğaz yapabileceğinden bahsetmiş o yüzden 2. Sisteme yöneleceğim sanırım. Ya da Amd polaris mimarili ekran kartlarını bekleyeceğim.

Arkadaşlar daha önce söylediğim gibi bilmemek gayet normaldir ancak bilmediği halde üste çıkmaya çalışmak ve yanlış bilgi vermek tahammül edilemez.

@merttrkz , Sen sadece Technopat'ın topladığı sistemlere bakıyor oradaki işlemci ve ekran kartı ikililerini baz alıyorsun. O sistemlerde ekran kartının yanındaki işlemci ne ise sana göre işlemci en az o olmalı. Daha aşağısı darboğaz yapar diye düşünüyorsun. @JaroxJamaica 'da seni uyardı bu i3 6100 konusunda. Burada forumdaki bazı ortalamanın üstündeki bilgi sahibi arkadaşlar da sana anlatmaya çalışıyor. Sürekli olarak kendini rezil ediyorsun.

@Asg66 , Senin anlayıp benim anlayamayacağım bir şey yok. Sen bana anlatmaya çalışacağına önce kendin anlamalısın.

Konuya dönecek olursak i3 6100 testleri koymuş ve yorumlamışsınız. 50-60 FPS akıcı oyun oynanmış ve buna darboğaz diyorsunuz. Denecek fazla bir şey yok. Komik durumdasınız.
Komik durumda olan sensin i3 6100 gtx 950 ile gta5 te %100 kullanıma çıkabiliyor bu yüzden de r9 390 a işlemciye çok yük bindiren gta5 gibi oyunlarda yer yer darboğazlar yapacaktır. Darboğaz akıcıkla ölçülmez g3258 titanx testi de gayet akıcı fakat darboğaz var. Tekrar ediyorum i3 6100 + r9 390 daha performanslı olacaktır fakat işlemciye çok yüklenen oyunlarda yer yer darboğaz olacaktır.

Darbogaz yapma falan olmaz bro ben kullanıyorum gta5 en yüksek ayarlarda 78 fps sabit oynuyorum, i3 6100 + r9 390 cpu kullanımı %70 i geçtigini görmedim iyi forumlar. Denemeden yorum yapmayın...

Herkesin, her şeyi bildiğini sanması yüzünden tartışma çıkıyor sadece. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı