R9 390 ile 3000 TL Sistem Tavsiyesi

Mertcan12x

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Çok yakında yeni bir sistem toplayacağım ve yardıma ihtiyacım var. 3000 TL bütçem var, ekran kartımın R9 390 olmasını istiyorum. HDD ve monitör fiyata dahil değil. Tavsiyede bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı olarak GTX 970 seçmenizi isterdim ama karar sizin buyrun R9 390 tabanlı skylake sisteminiz.
Screenshot_5.png

Emek verip uğraştığınız için teşekkür ederim.

Aslında bakarsanız bende çok kararsızım. GTX970 vs R9 390 videolarını izliyorum ama çok garip bir şekilde bazen GTX970 10-20fps farkla önde. Bazende tam tersi oluyor ve bu çok garibime gitti benim. Bende R9 390'nın daha yeni olduğunu düşünerek bu karara vardım. Sizin bu konu hakkında görüşünüz nedir benimle paylaşa bilirmisiniz?

Emek verip uğraştığınız için teşekkür ederim.

Aslında bakarsanız bende çok kararsızım. GTX970 vs R9 390 videolarını izliyorum ama çok garip bir şekilde bazen GTX970 10-20fps farkla önde. Bazende tam tersi oluyor ve bu çok garibime gitti benim. Bende R9 390'nın daha yeni olduğunu düşünerek bu karara vardım. Sizin bu konu hakkında görüşünüz nedir benimle paylaşa bilirmisiniz?
R9 390 çoğu yönden daha iyi. GTX 970 yerine tercih etmeniz kesinlikle sizin için daha iyi olur.

Bende öyle düşündüm. Birde sanırım nvidia bir oyun yapmış 3.5 gb mış aslında öyle birşey vardı. Birde üstüne forumda açılan yanlış hatırlamıyorsam coal whine sorunları var. R9 390 daha mantıklı geldi ne kadar Nvidia taraftarı olsamda. :)

O 3.5 filan çok bir kıstas alınamaz ancak R9 390 salt performans olarak önde. Ve yeni yazılımlarla AMD gayet başarılı. R9 390(y)
1080P'de zaten üstün, 1080P üstünde ise FPS farkı gittikçe açılır.. Ve 8GB VRAM bir çok konuda kullanım alanınıza veya tarzınıza göre gayet faydalı olacaktır..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı