R9 390 ile Displayport to Vga Dönüştürücü Kullanma

Bilal Aslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Asus R9 390 DirectCU III Ekran Kartını almayı planlıyorum. Ekran kartının Displayport, Hdmı , DVI-I girişleri bulunmakta. Fakat benim kullanmış olduğum monitörlerden birisinin bağlantısı Vga portundan oluyor. İnternette araştırdım, Displayport to Vga çevirici amaçlı bir kablo gördüm sizce işime yarar mı?

@Recep Baltaş, sanırım ben de bu bilgiyi sizin Asus R9 390 incelemesini yapmış olduğunuz videoda ki bir kesitten öğrendim. İnternet'te yapmış olduğum araştırmalarda çevirici amaçlı üretilmiş kablo buldum.
Dark Display Port – Analog VGA Aktif Dönüştürücü Fiyatı
Belirtmiş olduğum kablo linkteki kablodur. Vga kısmındaki kabalıktan dolayı anaolog sinyale dönüştürmeye yarayacak bir kısım olduğunu düşünüyorum. Peki bu düşüncem ne kadar doğrudur acaba? Onun haricinde ikinci monitörüm görüntü kalitesi bakımından benim için çok önemli değil oyunlarımı ana ekranım da oynamaktayım. Bu işi görebilecek bir kablo var mı, yada yeni monitör almaktan başka bir çözüm var mı?

@Recep Baltaş spam olarak algılamayın lütfen. İnternet üzerinde dolanırken Youtube üzerinden bir video denk geldim. Bu videoda kişi dediğim aparatı kullanarak sonuca ulaşmış. Siz ne düşünüyorsunuz acaba?
Bahsetmiş Olduğum Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı