R9 390 vs GTX 970

sezer aydoğan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
i7 4790k, Msı z97 gaming 5 ile bir sistem toplamaya karar verdim. Ekran kartı konusunda kararsız kaldım.
GTX 970 serisinden bi ekran kartımı yoksa R9 390 mı ?
Bilgisayar 3D modelleme ve oyun için kullanılacak. GTX 970 ise hangi marka, R9 390 ise hangi marka ?
Önerilerinizi bekliyorum... Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside pişman etmez ama R9 390 bir tık önde. Ayrıca bazı oyunlar fazla VRAM kullanıyor. Bu tip oyunlarda R9 390 daha avantajlı ve iki kartın fiyatıda hemen hemen aynı.

R9 390, 3-4 FPS ile bir tık önde fakat GTX 970 düşük güç tüketimi sağlıyor. DirectX12'ye güncelliği de var tabi.

Marka olarak ise MSI, ASUS, EVGA öneririm.

İkiside pişman etmez ama R9 390 bir tık önde. Ayrıca bazı oyunlar fazla VRAM kullanıyor. Bu tip oyunlarda R9 390 daha avantajlı ve iki kartın fiyatıda hemen hemen aynı.

İkiside pişman etmez ve memnun bırakır. Ancak r9 390 bir adım önde. Hem daha yeni olması, VRAm vs. Avantajlı diyebiliriz. Ancak tercih meselesi.

Bence 4690k yeterde artar . Hatta overclock yapmayacaksa 4690 bile yeter .Oradan gelen parayla ekran kartını 390x yapabilirsin.
MSI R9 390X GAMING 8G GDDR5 8GB 512Bit AMD Radeon DX 12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Önerileriniz için çok teşekkür ederim . Eğer yanılmıyorsam GTX 970 ' de cuda mimarisimi cuda çekirdeğimi ne o tip bir şey varda . 3D modelleme ile uğraştığımıda göz önüne alırsanız hangisini tavsiye ederdiniz . Ağırlıklı olarak 3D modelleme için kullanılacak çünkü .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı