GTX 970 vs R9 390?

Bence

• Asus GTX 970 almalısın.

Oy: 17 60,7%
  • Asus R9 390 Directcu 3 almalısın.

Oy: 11 39,3%

• Oy verenlerin toplamı
    28
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Kendimce az da olsa araştırarak bir masaüstü bilgisayar toplamaya başladım, ekran kartına kadar hepsine karar verdim ama ekran kartına gelince çok karasız kaldım.

Tercih ettiğim sistem donanımları şunlar;
MSİ 990FXA Gaming
AMD FX 9590 4.7 Ghz
Kingston HyperX fury 8GB 1866Mhz ( Zamanla yükseltilecek )
NAXN 850W Power
Cooler Master seidon 120M sıvı soğutucu

Bunların yanına sadece ekran kartı kaldı sizce bu iki ekran kartından hangisini kullanmalıyım? Hangisini kullanırsam artılarım eksilerim ne olur ?

Asus GTX 970 ya da Asus R9 390 directcu 3.

Şimdiden teşekkürler.

Şuan kullandığım kart r9 390. Boşta 40-50 arasında geziyor. Fanlar çalışmıyor doğal olarak.
Fakat oyunlarda Aşırı ısınma gibi bir problemi var. Fanı ya %50 civarı çekiceksin 64lerde gezsin yada %100'de 50 derecede oynıyacaksın.(Uçak motoru gibi sesi var..)

Kartımın markası MSİ.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç tüketimi tartışılır ama ısıyla derdiniz ne? Sanki 10 derece fark var aralarında bi bitmedi ısı derdi. Ben R9 390 tercih ederdim açıkçası 8gb VRAM`iyle ileriye dönük olacağını düşünüyorum ve DX12 de daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Bu arada hocam Asus önermem Msi veya Sapphire önerimdir.

GTX 970 ile R390 birbirine yakın kartlar R390 GTX970'e göre bir tık daha önde olan bir kart. İkisinide aldığında pişmanlık yaşamazsın. Tabi R9 390'ı Asus markasından alırsan sıkıntılar yaşayabilirsin. Asus AMD kartlarda ısı konusunda sınıfta kalmış durumda. @Silinen üye kardeşim bu arada sen sistemindeki hava akışını birdaha gözden geçir o kartın boştaki sıcaklığı 36-38 derece arasında, aslında bakarsan 41 derecede normal bir sıcaklık ama seni baya rahatsız etmiş.

İleriye dönük olarak 390 daha mantıklı.

Konuyu su istimal etmek istemiyorum Fakat dgknovck kardeşim sana ulaşabileceğim bir adres var mı ?
Mesela şuan boşta 49 derecede çalışıyor kasadaki fanlar en yüksek ayarda fakat anlamıyorum. Neden bu kadar yüksek ısıda çalışıyor diye..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı