R9 390 vs GTX 970

cyhnn

Hectopat
Daha fazla  
*Öncelikle iki kartta hemen hemen fiyatı aynı. Eskiden amd daha ucuzdu.
Bu konu çok sık tartışıldı ama yinede konu açma isteği oluştu içimde çünkü 4 yılda bir sistem topluyoruz sonuçta.Ek bir not düşeyim gtx 970 fanı değilim.Sadece notebook kartım Nvdia dır. Gtx 1070 alacak bütçem yoktur.

*Amd daha ileride çıkan oyunları 8 gb olduğu için daha fazla performansta oynattığını söylemişsiniz. Ama şöyle bir durum var ki o kart 32 gb ta olsa bir şey değişmez. R9 390 kartının performansı neyse odur ileriye dönük bakmanızı anlayamadım o yüzden. Genel olarak konuştum

*Başka bir konuda şu yeni çıkan Quantum Break oyunununda neden gtx serisi bu kadar kötü fpslerde başka
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rise of the Tomb raider amd serisinde niye bu kadar kötü fpslerde.

*Nvdia gtx 970 4 gb olması ve 3 gbtının kullanılıyor olması gelecekte R9 390 dan daha mı kötü olacak.

*Nvdia CW sorunu daha mı fazla birde eğer CW sorunu çıkarsa iade edebilir miyim? yenisi gelir mi?

* Sapphire R9 390X NITRO GAMING Tri-X 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Bu kartta 2 yıl sonra sorun çıkarsa servisin çok kötü olduğunu söylediler doğru mudur?

*Amdnin driverları iyileşti mi

*Gtx 1070 çıkınca nvdia gtx 970 i bırakır mı? Yani ilgisi azalır mı?

Benim sorularım bu kadar lütfen konu kilitlemeyin sorularımı amd vs nvdia kavgasına çevirmeden cevaplarsanız büyük sevap işlersiniz 2 gündür uyamıyorum nolursunuz forum sakinleri, sayın recep baltaş ve ali güngör

GTX 1070 Benchmark Testleri Burada - ShiftDelete.Net

Yukarıdaki benchmark'lar doğruysa "GTX 970 mi R9 390 mı?" sorusunu cevabı aşağı yukarı belli sanırım.

R390 ile aralarında pek bir fark göremedim
Gtx 1070 ler piyasaya en geç ne zaman çıkar Founders Edition hariç. Bütçem 1300 tllik bir ekran kartına yeterli ben ne yapacağım off. Bu ekran kartı nasıl. Müşteri hizmetleri hakkında kimse bir şey yazmamış
Sapphire R9 390X NITRO GAMING Tri-X 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
gtx 1070 alırsam herkes 144 hz monitör şart demiş benim bütçem yok okadarına

R390 ile aralarında pek bir fark göremedim
Gtx 1070 ler piyasaya en geç ne zaman çıkar Founders Edition hariç. Bütçem 1300 tllik bir ekran kartına yeterli ben ne yapacağım off. Bu ekran kartı nasıl. Müşteri hizmetleri hakkında kimse bir şey yazmamış
Sapphire R9 390X NITRO GAMING Tri-X 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
gtx 1070 alırsam herkes 144 hz monitör şart demiş benim bütçem yok okadarına

Demek istediğim biraz daha para biriktirip muhtemelen 1800 TL civarı olacak GTX 1070'i almanız gerektiğiydi. GTX 970'e de 144Hz monitörün şart olduğunu zannetmiyorum, yeni oyunların çoğunda ayarlar en yüksekteyken 75 FPS'in üstünde sabit kalmaz. O yüzden 75Hz monitör GTX 970 için gayet yeterlidir.

Ama önceden dediğim gibi, GTX 1070'i düşünmelisiniz.

Hocam Sapphire Nitro R9 390X almanızı şiddetle öneririm. Sapphire servisinin bire bir kart değişimi yapacak kadar iyi olduğunu söylüyorlar. Sapphire servisi ile sorun yaşamazsın, zaten servise gidecek bir durum oluşacağını da zannetmem. Sapphire Nitro serisi kartlar gayet performanslı. R9 390 mı GTX 970 mi dersen R9 390 daha iyidir. GTX 970 sıkıntılı bir kart biraz. AMD yazılım konusunda iyileşti, son yazılımları gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı