R9 390 vs GTX970

Baran Boyraz

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar iyi forumlar. Bundan daha önce birçok konu açtım ve birçok cevap aldım. Ama bilgisayarı almadan önce son bir kez emin olmak için sizlere sormak istedim. Monitörüm 1600x900 çözünürlüğünde 19.5 inç ve yalnızca VGA çıkışı bulunuyor. Sizce VGA olarak kullandığımız zaman R9 390'mı güzel performans verir yoksa GTX970'mi daha performans verir ? ( Dalgalanma ve görüntü kalitesi olarak)
Açıkçası GTX970 3.5 +0.5 Vram'e sahip olduğu için ve Coil Whine sorunu ortaya çıkabilir diye çekiniyorum. Fakat R9 390'da da HDMI to VGA gibi dönüştürücü kullandığım zaman görüntüde bozulma, dalgalanma olur diye korkuyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.:)

@Recep Baltaş @Ali Güngör @JaroxJamaica @Asım Demir

Son düzenleme:
2K kullanmadığınız sürece GTX 970, birçok yönden daha avantajlı fakat kullandığınız çevirici ve kablo kaliteli değilse dalgalanmalar olabilir. Zira GTX 970 ve R9 390 gibi bir kartınız varsa VGA monitörü değiştirme vaktiniz geldi demektir. Vram olayına takılma. Zira o sözde Vram olayı ile 8 GB Vram'e sahip olan R9 390'ın hemen arkasından geliyor GTX 970. :) Bu karta sorunlu diyebilir miyiz şimdi? C.W'a gelecek olursak. Bu nVidia değil, marka ile ilgili bir sorun. Eskiye nazaran çok azaldı bu sorun.

2K kullanmadığınız sürece GTX 970, birçok yönden daha avantajlı fakat kullandığınız çevirici ve kablo kaliteli değilse dalgalanmalar olabilir. Zira GTX 970 ve R9 390 gibi bir kartınız varsa VGA monitörü değiştirme vaktiniz geldi demektir. Vram olayına takılma. Zira o sözde Vram olayı ile 8 GB Vram'e sahip olan R9 390'ın hemen arkasından geliyor GTX 970. :) Bu karta sorunlu diyebilir miyiz şimdi? C.W'a gelecek olursak. Bu nVidia değil, marka ile ilgili bir sorun. Eskiye nazaran çok azaldı bu sorun.
Anladım. 2 kartında MSI modelini almayı düşünüyordum. Sanırım GTX970 alacağım:)
Yine de pek emin değilim, ah bu ikilemler.:LOL: GTX970'te kutuda bulunan dönüştürücü kaliteli midir ? 2 Aydır sosyalden çıkmıyorum, bu bilgisayar konusu düşündüğümden karışıkmış.:)

2 gün önce GTX970'li bir sistem toplamış birisi olarak sana tek diyceğim şey; GTX970 harika bir ekran kartı ve müthiş performans veriyor. Her oyunu ultra da çok rahat oynuyabiliyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
6-7 aydır Asus GTX 970 kullanyorum. Gerçekten kart çok iyi, şansıma CW'de yok. Fakat tarafsız konuşmak gerekirse karşılaştırmalarına baktığımda R9 390 FPS olarak daha yüksek değerler alıyor ama bu fark çok fazla değil. Ama şimdi alacak olsam yine GTX 970 alırdım, kesinlikle fanboy falan değilim ama nedense Radeon'a güvenemiyorum.

İllaki 4-5 seneye yeni nesil ekran kartları çıkıp bu konuştugumuz kartları kesinlikle alaşagı edicektir ama tek diyeceğim uzun ömür alıcagınız pc de önemli Shappire markası r9 390 modelinde mükemmel tasarlanmış ve yenil nesil oyunlara dönelik gtx 970 e göre daha kaliteli haldedir.Benimde alıcagım bilgisayarda bulunucak bir kart olan r9 390 modelini kesinlikle tavsiye ederim

Kesinlikle r9 390 çünkü amd ekran kartları gerçekten cok iyi performans sergiliyor intel ekran kartlarını pek tercih etmiyorum.
Sağ üstte X işaretine basıp çıkabilirsiniz, güle güle.

İkisi de aynı 1080p'de performans olarak.
Nvidia'ya güveniyorsan 970 alabilirsin veya tam tersini. Karar sana kalmış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı