R9 3900X anakart ve GPU tavsiyesi

woycle

Hectopat
Başlık da belirttiğim gibi 1 ay içinde R9 3900X alacağım anakart olarak ne önerirsiniz? 2K'ya kadar yolu var, en performanslısını istiyorum ama GPU olarak minimum hangi kartı almalıyım?

Minimum alacağını ekran kartı da RX 5600XT olması gerektiğini düşünüyorum ama bütçe var ise biraz daha üstlere çıkılabilir

Bu modeli alabilirsiniz. Fiyatına göre en iyi X570'lerden biridir. Şu anda Vatan'da indirim de var. O bütçe için MSI modellerinin hiçbirini almayın.

Anakart önerim X570 Taichi olur:
Minimum alacağını ekran kartı da RX 5600XT olması gerektiğini düşünüyorum ama bütçe var ise biraz daha üstlere çıkılabilir
Aynen katılıyorum ve uygun fiyatlı olduğu için bu model alınabilir:
Veya almışken

Minimum alacağını ekran kartı da RX 5600XT olması gerektiğini düşünüyorum ama bütçe var ise biraz daha üstlere çıkılabilir.

Tanıdıklarıma sorduğumda genelde NVIDIA kanadında kartlar söylediler RTX 2070, RTX 2070 Super vb tamamen oyun odaklı bir PC toplamıyorum tabii ki oyun oynayacağım fakat render da bir o kadar önemli %60 oyun %40 render amaçlı diyebilirim.
ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4400MHz (OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
ve
bu iki anakart içinden en iyisi hangisi olur

Gigabyte X570 Aorus Pro 3900X'e yakışır. Kullandığım bir anakart ve özellikler bakımından tatmin edici. Ne amaçla kullanıyorsunuz bilmiyorum ama RTX2060 ve üstü veya RX 5600 ve üstü yakışır bu sisteme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı