R9 3900X oyun indirirken 67 derece normal mi?

529116

Centipat
Ryzen 9 3900X işlemcim var 750 watt PSU ve 240mm sıvı soğutucu ile birlikte kullanıyorum kasam biraz kötü Frisby FC-9280G marka. Şu an Steam üzerinden oyun indiriyorum ve işlemci sıcaklık değerlerim aşağıdaki gibi çok mu ısınıyor sizce?

Dosya Ekleri

• 79eEB01l.jpeg
    79eEB01l.jpeg
    34,4 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Gözükmüyor, büyük fotoğraf olarak atın.
Cevap veremedim 1 saat yasağım vardı görüntüyü imgur ile attığım için. Pubg oynarken max 87 derece oldu kasayı değiştirsem ne kadar fark eder acaba ve dar bir alanda bulunuyor yukarı doğru buram buram sıcaklık geliyor 😅
Adsız.png

İşlemcinin kullanılma yüzdesini gösterir misiniz hocam ?
Eve geçince atacağım.

O voltajlarda işlemcinin o kadar ısınması gayet normal. İnce ayar ile önüne geçebilirsin bir miktar. Ayrıca sana gelen hava sıcak ise hava akışını arttırman çok faydalı olacaktır. Sıvı soğutma radyatörüne 2 fan daha ekleyebilirsin (öbür tarafına) mesela.

Kasanın hava akışı pek iyi değil değiştirmeyi düşünüyorum yinede ön camı falan çıkartıp değerlere bakacağım. Bir de henüz bir monitör alamadım 1080p 60hz monitör ile kullanıyorum işlemciye çok mu yük biniyor acaba?

Hocam 60hz kullanıyorsan maksimum kare hızını 65-70 hiç olmadı 100 yapın. İşlemciyi oldukça rahatlatacaktır.

Geri
Yukarı