R9 3900X oyun indirirken 67 derece normal mi?

Hocam 60hz kullanıyorsan maksimum kare hızını 65-70 hiç olmadı 100 yapın. İşlemciyi oldukça rahatlatacaktır.
Dediğiniz gibi yaptım ve kasanın yan cam kısmı açık şekilde bir kaç dakika pubg oynadım sıcaklık değerleri bu şekilde.
bir.png
iki.png
üç.png
4.png

Dediğiniz gibi yaptım ve kasanın yan cam kısmı açık şekilde bir kaç dakika pubg oynadım sıcaklık değerleri bu şekilde.
Eki Görüntüle 1366853Eki Görüntüle 1366855Eki Görüntüle 1366856Eki Görüntüle 1366857

Sorun çözülmemiş zaman elle ayar çekin, 1.3V fazla gözüküyor). Ben ilk nesil ryzen kullanıyorum biraz baktım da çok şey değişmiş, o yüzden ben yardımcı olamıyorum bu konuda. Kuzenimin r5 3600'ünü sabit 3.6GHz 0.875V ile çalıştırıyoruz. Sizin silikonunuz daha kalitelidir, ince ayar yapmanızı tavsiye ederim.

Sorun çözülmemiş zaman elle ayar çekin, 1.3V fazla gözüküyor). Ben ilk nesil ryzen kullanıyorum biraz baktım da çok şey değişmiş, o yüzden ben yardımcı olamıyorum bu konuda. Kuzenimin r5 3600'ünü sabit 3.6GHz 0.875V ile çalıştırıyoruz. Sizin silikonunuz daha kalitelidir, ince ayar yapmanızı tavsiye ederim.
Core Performans Boost'u disabled yaptım CPU voltaj ayarınıda 1.3'e çektim pubg de 58 60 derecelerde gezdi en fazla 70 i gördüm kasayı da daha iyi hava akışı olan bir kasayla değişirsem tam olacak.

Geri
Yukarı