R9 3900X sisteme ekran kartı tavsiyesi

5700 XT yatıyor hangı uretımceden alsam daha ıyı kral.

5000'e RTX 2070 Super bulursanız onu alabilirsiniz. RX 5700 XT modellerinden;
Nitro+
Gaming X.
Modellerine yönelmenizi tavsiye ederim soğutma konusunda başarılılar. Kendim Gaming X olanı kullanıyorum sebebi fiyat olarak Nitro+'dan biraz daha ucuz ve garanti süresi 3 yıl.
Ben olsam bekleyemeyecek olursam 2070S alırdım ama indirim ile 2080S alırdım. RX 5700 XT hakkında o kadar fazla sorun varki inanılmaz derecede fazla sorun yaşayan ve yaşamayan var.

Sorunların çoğu son gelen sürücü güncellemeleri ile çözüldü. Fiyat 5000'e kadar ise bu fiyata 2070 Super bulunabilir diye düşünüyorum fiyatlara bakmadım ama RX 5700 XT'de sandığınız kadar hata yok.

5000'e RTX 2070 Super bulursanız onu alabilirsiniz. RX 5700 XT modellerinden;
Nitro+
Gaming X.
Modellerine yönelmenizi tavsiye ederim soğutma konusunda başarılılar. Kendim Gaming X olanı kullanıyorum sebebi fiyat olarak Nitro+'dan biraz daha ucuz ve garanti süresi 3 yıl.

Kral 2014'ten beri GTX 770 ekran kartı var o zamanlar cok fazla ılgım yoktu acıkcası daha fazla bilmiyordum ne yapsam ne alsam diye bende bilgisayarcıya gidip abi be bana kral bir bilgisayar yapalım dıyenlerdemdım. Bu ekran kartını daha once FX 8350 ile çalıştırıyordum sonradan yeni sisteme geçeyim diye parçaları toplamaya başladım anakart, PSU, işlemci ve RAM tamam ama RAM'i degıstere bılırım 3000 MHz aldım uygun diye M.2 SSD falan sonra olacak acelesi yok ilk olarak ekran kartı dşünüyorum ondan da kararsız kaldyıdım 2070'i biraz arşatırma yapayım cozebilecegim kadar.
Dlss 2.0, RTX voice gibi yazılım desteğiyle çok önde bence şu an NVIDIA üst segmentte.

Çok para çekiyor anca fırsat kovalamam lazım.

5700 XT Nitro+ kullanıyorum öneririm. Herhangi bir sorunum da yok her oyunu rahatça oynuyorum. Nitro+ haricinde high end olarak Red Devil ve Gaming X öneririm ama Red Devil Türkiye’de yok. F/p olarak Gigabyte Gaming OC de olabilir.

Kral 2014'ten beri GTX 770 ekran kartı var o zamanlar cok fazla ılgım yoktu acıkcası daha fazla bilmiyordum ne yapsam ne alsam diye bende bilgisayarcıya gidip abi be bana kral bir bilgisayar yapalım dıyenlerdemdım. Bu ekran kartını daha once FX 8350 ile çalıştırıyordum sonradan yeni sisteme geçeyim diye parçaları toplamaya başladım anakart, PSU, işlemci ve RAM tamam ama RAM'i degıstere bılırım 3000 MHz aldım uygun diye M.2 SSD falan sonra olacak acelesi yok ilk olarak ekran kartı dşünüyorum ondan da kararsız kaldyıdım 2070'i biraz arşatırma yapayım cozebilecegim kadar.

Bu bütçe ile 2070 Super alınabilir. 2070 Super yerine RX 5700 XT alacak olursanız artan bütçe işe sisteminize eklemeler yapabilirsiniz. RTX 2070 Super RX 5700 XT'den iyi bir karttır bunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ama istenilen ek bütçeye bence şu an için değmez. İleriye dönük bir sistem olur RTX kullanımının ilerlemesi ve DLSS teknolojisinin iyice kusursuzlaşması için NVIDIA'nın biraz daha zamana ihtiyacı var. RTX önemsizse 2K'da çok rahat şekilde RX 5700 XT'de kullanabilirsiniz. Seçim sizin.

Bu bütçe ile 2070 Super alınabilir. 2070 Super yerine RX 5700 XT alacak olursanız artan bütçe işe sisteminize eklemeler yapabilirsiniz. RTX 2070 Super RX 5700 XT'den iyi bir karttır bunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ama istenilen ek bütçeye bence şu an için değmez. İleriye dönük bir sistem olur RTX kullanımının ilerlemesi ve dlss teknolojisinin iyice kusursuzlaşması için NVIDIA'nın biraz daha zamana ihtiyacı var. RTX önemsizse 2K'da çok rahat şekilde RX 5700 XT'de kullanabilirsiniz. Seçim sizin.

Senin yazının altına genel olarak yazıyorum teşekkür ederim yazan arkadaşlar için. Secim konusunda daha rahatım RTX şu an önemi yok ne olması için gelişmeler yapılmalı o zamana kadar beni 5700 XT bayagı ılerıye gotürür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı