R9 3900X sıvı soğutma kullanımında bile yüksek sıcaklık değerleri

Hatta stress testine sokup, elinizi fanların üflediği yere koyun. 85 dereceleri gösterirken nasıl ılık bir hafa üflediğine şahit olun :). Ekran kartınızı aynı şekilde 75-80 derecelere getirdiğinizde lav gibi sıcak hava üfler, tutamazsınız. Ama 3900x ısınmadığı için dediğimi anlayacaksınız ve daha da rahatlayacaksınız :D.

Hocam 33-45 arası hatta bazen boşta 50'yi görüp hemen 40'lara 33'lere iniyordu izlediğim videolarda. Sizin 45 civarındaysa yine dediğim gibi problem yok göstergeler her türlü biraz fazla gösteriyor aynı deneyi siz de yapabilirsiniz...
Söylediğiniz gibi olsun dostlar
Herkese selam, söylediğim gibi sıvı soğutmanın üste gelen macununu temizleyip yerine ben macun sürüp deneyecektim ve yaptım sonuç mükemmel arkadaşlar. COOLER MASTER MASTERGEL PRO sürdüm ve boşta 34 derecelere kadar düştü. Henüz stres testine sokmadım ama bu kadar düştüğüne göre yük altında da bir o kadar düşüş olacaktır diye tahmin ediyorum. Kısacası sorun sıvı soğutmanın üstünde gelen macun yeterli değilmiş ve sorunu yeni macun çekerek çözmüş oldum. Umarım bu sorunu yaşayan herkese faydalı bir konu olmuştur. Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Söylediğiniz gibi olsun dostlar
Herkese selam, söylediğim gibi sıvı soğutmanın üste gelen macununu temizleyip yerine ben macun sürüp deneyecektim ve yaptım sonuç mükemmel arkadaşlar. COOLER MASTER MASTERGEL PRO sürdüm ve boşta 34 derecelere kadar düştü. Henüz stres testine sokmadım ama bu kadar düştüğüne göre yük altında da bir o kadar düşüş olacaktır diye tahmin ediyorum. Kısacası sorun sıvı soğutmanın üstünde gelen macun yeterli değilmiş ve sorunu yeni macun çekerek çözmüş oldum. Umarım bu sorunu yaşayan herkese faydalı bir konu olmuştur. Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

yeni macunu nokta şeklinde mi,yayarak mı sürdünüz?ben iki kez macun değiştirmeme rağmen sıcaklık sorunum devam ediyor.

Geri
Yukarı