R9 3900X ve RTX 2080S sistem son tavsiyeler

@cringe sıvı soğutma bakımından dediğiniz ürün alınabilir. Hatta bulabilirseniz NZXT Z73 bile alabilirsiniz. Özellikle RGB istemiyorsanız ışıklarını kapatabilirsiniz. Çünkü bu kadar üst seviye bileşenlere genelde RGB koyuyorlar.

Zaten bu sistem de tepe bir sistem oldu. Bundan üstü dediğiniz şey artık RTX 3000 serisi ve render alınması durumunda Ryzen 4000 serisi olabilir.

1597130922502.png

Soğutucu olarak bunu alacagım.
Güzel öneri yalnız bu modelin radyatörü standart modellere göre birkaç santimetre daha kalın.
Kasa desteğini göz önünde tutmayı unutmamalı.
Bu kasaya sanırım 360 mm soğutucular öne push/pull şeklinde takılabiliyordu. Bir videoda görmüştüm ama şu an bulamadım. Eğer yanlış hatırlıyorsam evet, öndeki iki fan gidecek.

Kasa görüntü itibari ile düz ve sade olmasını istiyorum. Umarım taşlamazsınız.

1597131089886.png

Bu kasaya sanırım 360 mm soğutucular öne push/pull şeklinde takılabiliyordu. Bir videoda görmüştüm ama şu an bulamadım. Eğer yanlış hatırlıyorsam evet, öndeki iki fan gidecek.
Onun yerine H500P alınabilir, @Mithat Berhan 'ın dediği gibi Phanteks P500A gibi bir kasa da tercih edilebilir.

Soğutucu olarak bunu alacagım.
Bu ürün güzel, alınır.
Kasa görüntü itibari ile düz ve sade olmasını istiyorum. Umarım taşlamazsınız.
Taşlamaktan değil de, bu kasayı hiç bilmiyorum. Hava akışı hakkında hiçbir fikrim yok.
Onun yerine H500P alınabilir, @Mithat Berhan 'ın dediği gibi Phanteks P500A gibi bir kasa da tercih edilebilir.
Evet bu daha mantıklı olur.

7,4'e doğru gidiyor da denilebilir kur için.

Özellikle Ryzen istediğinize göre Render alıyorsunuz diye düşünüyorum.

Yurt dışında yaşadığınız için kasa olarak Lian Li, Antec ve Fractal kasaları güzel olur. Phanteks kasalara da bakabilirsiniz.
RAM 32GB olabilir.
1TB NVMe ve bir tane ayrı SATA SSD alınabilir.
Fractal serisi kasaları çok beğendim. Fiyatları çok düşük ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı