R9 390X Marka Seçimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sapphire R9 390X alın kalan para ile daha iyi anakart, işlemci veya SSD alırsınız. Bu arada bu MSI ne kadar iyiymiş yurt dışında Sapphire'den daha az satıyor AMD tarafında. MSI Nvidia tarafında öneriririm fakat AMD tarafında özellikle Nitro modeliyle birlikte Sapphire daha çok öneriyorum.

Bu ayin sonunda alicam sizce psu bu sistem için fazlami vede bu sistem aylik ne kadar elektrik tuketir gunde 6 7 saat acik olucak faturaya ek ne kadar gelir bide uyumsuzluk varmi topladığım sistemde

Dosya Ekleri

• received_225397777818915.jpeg
    received_225397777818915.jpeg
    56,9 KB · Görüntüleme: 138
O güç kaynağı rahatlıkla besleyecektir sistemi. Bilgisayar sürekli yük altında 6-7 saat çalışacaksa tahminim 20-25 lira tutar aylık. Tabi bilgisayar sürekli maksimumda çalışırsa.

O güç kaynağı rahatlıkla besleyecektir sistemi. Bilgisayar sürekli yük altında 6-7 saat çalışacaksa tahminim 20-25 lira tutar aylık. Tabi bilgisayar sürekli maksimumda çalışırsa.

3 4 saat oyun oynar sonra ara ara girerim bu şekilde oldugu zaman yine 20 25 tlyi bulurmu sizce ayriyetten bronze sertifikali psu tutarmi ben 10 tl civari diye dusunuyodum gunluk 5 6 saat acik oldugunda

Oynayacağınız oyunada bağlı biraz. Ben maksimum yükte çalışmasına göre tahminde bulundum. Oynayacağınız oyunlar sistemi yormazsa daha da az tutar. Burada güç kaynağının verimliliğide önemli.

Oynayacağınız oyunada bağlı biraz. Ben maksimum yükte çalışmasına göre tahminde bulundum. Oynayacağınız oyunlar sistemi yormazsa daha da az tutar. Burada güç kaynağının verimliliğide önemli.

Bronze sertifikasi var ancak bu ne kadar etki eder bilmiyorum neyse alıp gorucez

Bu arada ekran kartı sizce piyasada bulunan oyunlar icin yeterlimi?

Tabii ki yeterli, aşırı Ultra takıntınız yoksa rahatlıkla yeter.

Son mesajım:

Sapphire alınabilir. Eğer bütçe yok ise çözüm Sapphire'dir. Fakat Msı, Sapphire ile karşılaştırılmaz.
AMD Radeon R9 390X Sapphire Tri-X 8GB Edition compare AMD Radeon R9 390X MSI Gaming 8GB Edition GPU
Şu manzarayı gördükten sonra, Sapphire Msı'dan daha iyi demek, fanboyluktur. OC'de ise, GPU'ya en yüksek Voltajı verebilen Msı'dır. Yani OC'de de, stok kullanımda da Msı önde. Msı'a bütçe yetiyor iken, Sapphire alınmaz.

Madem o sayfayı referans alıp böyle diyorsun. Peki o sayfanın yanındaki iki kartın oyun performanslarına da baktın mı hiç? 1 FPS için aradaki fiyat farkına değer diyorsan bilmem tabi.

Sapphire sitesinde TDP değeri vermiyor. Max. tüketeceği gücü veriyor.

Dolayısıyla Msı için 100 W daha az PSU yeterli olmaz mı, hocam?

Madem o sayfayı referans alıp böyle diyorsun. Peki o sayfanın yanındaki iki kartın oyun performanslarına da baktın mı hiç? 1 FPS için aradaki fiyat farkına değer diyorsan bilmem tabi.

Hayır, OC ile aradaki fark 5-6 , hatta daha fazla bile olabilir.
MSI'ın OC yeteneği zirvede.

Msı'a bütçe yeter iken Sapphire alınmaz. 300 ₺ için, sistemin geleceğini tehlikeye mi, atacağım? 300 ₺ daha verir kafam rahat oynarım.
Bırak SSD'im olmasın, daha sağlam ekran kartım olsun. Derdim olmaz. Sistemle bir daha uğraşmadan, oyunuma bakarım.

NİTRO alın. 300 tl kar etmiş olursunuz.
300 Tl için MSI seçmeye gerek yok.

Madem öyle, imzanızda neden, Zotac (en ucuz) değil de Msı tercih ettiniz?
Ben cevap vereyim, rahat, daha performanslı ve sağlam bir kullanım için.
Zotac ne ise, Sapphire o.

Suan piyasadaki oyunları ultrada acmaz mi? R9 390 iyi bir kart fakat markadan markaya fps değişimi oluyomu? Mesela r9 390da hangi marka alınır sapphire? Msi?

Msı tabi ki, hocam. Bırak 300 ₺ daha fazla öde, kafan rahat olsun. İleride, ekran kartı derdine girmezsin. Msı alırsın, daha sistemle uğraşmaz, oyununa bakarsın. Oyunlarda da, daha performanslı oynarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı