R9 3950X RTX 2080S anlık takılıyor

ylmazkut

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar masaüstü canavarlarından bir tane topladım ve başım bela da gibi bileşenlerimi, kullandığım uygulamaları ve karşılaştığım sorunları iletiyorum el birliği ile bir çözüm bulabiliriz umarım.
Anakart MSI prestige X570 creation;
İşlemci Ryzen 9 3950 X.
Ekran kartı MSI RTX 2080 Super Ventus OC.
RAM G.Skill Trident Z Neo CL16 16*4 Quad kit.
SSD Samsung 970 Pro m.2.
Power ASUS ROG STRIX 850.

Kullandığım uygulamalar.
AutoCAD 2021.
3DS Max 2021.
Artcam 2017.
Pegasus cam.
Sketcup vs 3D tasarıma yönelik birçok uygulama.

Karşılaştığım problemler.
Fare de anlık takılmalar oluyor uygulamaları başlattığımda örnek 3DS Max 1 dakika kadar uygulama beni bekletiyor kendini hazırlıyor diyebilirim AutoCAD'de ise bu süre daha düşük. Darboğaz sorunu olabilir mi diye aklıma takılmıyor değil.

3DS Max ve AutoCAD plugin vs yüklemeye çalıştığı için geç açılıyor olabilir çok anormal bir durum değil. Fakat Windows Defender veya var ise av yazılımları vs de açılışını yavaşlatabilir. Mouse için ise söyleyebileceğim eğer kabloszu bir mouse ise bildirimde bir sorun olabilir, çevredeki farklı kablosuz cihazlar sinyali etkiliyor olabilir. Kablolu ise sürücü sorunu olma ihtimali var.

Ben de ekran kartına 6000 TL veriyorum ama oyuna 300 TL vermek istemeyebiliyorum yadırganacak bir şey değil. Lisans almasını istediğin yazılımların lisans ücretlerini bir araştır derim 500 TL verip RDR2 almak gibi bir şey değil...

Korsan desteklenmiyordu hani.

Arkadaş o anlamda dememiş. Sanrım bilmiyorsunuz, Technopat Sosyal forumu korsana destek vermiyor.

Teşekkür ederim uyarı için korsan yazılıma tabi ki destek verilmemesi doğru. Fakat arkadaş da korsan yazılımdan ziyade PCdeki takılma sorunu için destek istemiş, doğrudan ona bağlayıp yazılım dışı ihtimaller için destek olmamayı veya "ona para verem buna da verir" gibi bri tavrı doğru bulmadım sadece. 🙂 Konuyu açanın açma amacının samimiyetini bir kenara bırakarak söylüyorum tabi ki bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı