RTX 2080S sistemde anlık takılmalar oluyor

Anday

Femtopat
Daha fazla  
Selam ben 2019'un sonlarına doğru bir PC satın almıştım sistemim:

-ASUS ROG STRIX 570-F anakart.
-32 GB Corsair DDR4 RAM 16 GB(2x16) Vengeance RGB Pro 3600MHz.
-AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor 3.90 GHz işlemci.
-ASUS RTX 2080 Super.
-Monitör = MSI Optix G27C4.
-SSD HDD M.2 970 Pro 1TB.

Öncelikle bu bilgisayarı ilk aldığımda hiçbir sorun yoktu Windows 10 kurulu geldi sonradan Windows 10 Pro'ya yükselttim ve sorunsuz oyunumu oynamaya devam ettim.
Ve bir gün bizim eski masaüstü bilgisayardan kalan HDD taktık 450 GB yer olsun diye ama sonradan oyunlarda Windows'ta ve YouTube'ta anlık takılmalar olmaya başladı.
Ekran kartı teti yaptım hiçbir sorun çıkmadı kasayı temizledim bütün donanımlar tam yerine takılı bir gevşeklik yok ama takılma hala devam ediyor ve bu internetten bir ping veya FPS düşmesi de değil ne olduğunu tam olarak çözemedim ama sanırım eski HDD'nin güç ve SATA kablosunu çıkartıp deneyeceğim ama emin olamadım acaba neden oluyor olabilir?

Şimdi zaten SSD var o eski HDD'yi çıkartın aynısı gibi kullanın kasmalar donmalar olmaz aynısı gibi güzelce kulanın ve HDD kullanmanızı hayatta önermem! Çok kasmalar donmalar oluyor hem çökme ihtimali bile oluyor! SSD veya M.2 SSD ile kullanın SSD'in yanında HDD olursa bir şey olmaz ama HDD'ye Windows'u kurmayınız! SSD'ye Windows'u kurunuz!

Yeni konular

Geri
Yukarı