R9 3950X vs i9 10900K

Cinebench. Hmm. Nedense sentetik testlerin sadece Cinebench olanında AMD önde çıkıyor. Cpubenchmark, Geekbench'de durumlar farklı.

Yukarıda sentetik testler değil, bizzat oyunlardan kanıt attım ilk mesajda da yazıldığı gibi.

Eğer 3700X mi alayım 9700K mı tarzı bir soru sorulsa ve ben 9700K desem evet fanboy olabilirdim. Ama konudaki durumlar farklı.

Tamam siz Intel almaya devam edebilirsiniz bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Gösteriyoruz yine tatmin olmuyorsunuz daha ne diyeyim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun fanboy bey;

Alacak arkadaş oyun oynayacaksa Intel alır, render gibi işlerlede uğraşacaksa AMD alır. Ayrıca sizin ekte gönderdiğiniz testler sonucu değiştirmez. Tek çekirdekte önde ise FPS yönünden niye önde değil. Çoklu çekirdektede bir zahmet geçsin sonuç olarak. Ayrıca başlıktaki modellerin fiyat farkıda tartışılır. Tabii siz ben bunları söyledim diye bana da Intel fanboyu derseniz hiç şaşırmam doğrusu.

Alacak arkadaş oyun oynayacaksa Intel alır, render gibi işlerlede uğraşacaksa AMD alır. Ayrıca sizin ekte gönderdiğiniz testler sonucu değiştirmez. Tek çekirdekte önde ise FPS yönünden niye önde değil. Çoklu çekirdektede bir zahmet geçsin sonuç olarak. Ayrıca başlıktaki modellerin fiyat farkıda tartışılır. Tabii siz ben bunları söyledim diye bana da Intel fanboyu derseniz hiç şaşırmam doğrusu.

Acaba Intel'in aradaki GHz farkindan olabilir mi? Biraz düşünüp öyle yazin isterseniz.

Tamam siz fanboy olarak Intel almaya devam edebilirsiniz bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Gösteriyoruz yine tatmin olmuyorsunuz daha ne diyeyim. İyi sosyaller.

Mühendislikte önemli olan üründür. Oyun testlerini yolladım. Varsa argümanınız tartışabiliriz. Sentetik testleri bu konuda ciddiye almıyorum.

Size de iyi sosyaller.

Beyefendi neyini zorlayipta Intel fanboylugu yapiyorsunuz. Biz burada bir önceki nesil olan 9900K ile arasindaki farka bakip yerine gelecek olan işlemcinin performansini takribi olarak konusuyoruz. 0.3GHz farkla arada önemsenmeyecek bir fark oluyorsa bir 0.3GHz daha ekleyip daglar kadar fark beklemeyin şu işlemciden. Her halükârda Ryzen alınıp geçilir. Sizde anca fanboyluk yaparsiniz burada. Kolay gelsin sizlere bu görevinizde.
Elinde sanki i9 10900K varmış gibi bilip bilmeden konuşuyorsun işlemcinin performansı hakkında hiçbir bilgimiz yok.

Her halükârda Ryzen alınıp geçilir
Bu sözünden kimin fanboy olduğunu anlayabiliyorum.

Ayrıca bana "Beyefendi" diye hitap etmeyiniz.

250 dolar farkı %60 daha fazla çekirdek almak için ödüyorsun. Ödemek istemiyorsun o zaman 3900X var 450 dolara 10900K'dan daha ucuz ama 2 çekirdek fazlasi ve tek çekirdek performans avantajina sahip.

Beyefendi neyini zorlayipta Intel fanboylugu yapiyorsunuz. Biz burada bir önceki nesil olan 9900K ile arasindaki farka bakip yerine gelecek olan işlemcinin performansini takribi olarak konusuyoruz. 0.3GHz farkla arada önemsenmeyecek bir fark oluyorsa bir 0.3GHz daha ekleyip daglar kadar fark beklemeyin şu işlemciden. Her halükârda Ryzen alınıp geçilir. Sizde anca fanboyluk yaparsiniz burada. Kolay gelsin sizlere bu görevinizde.

Doğruları sindirmek istemediğiniz çok belli ve açıkça bunu belli ediyorsunuz, ayrıca fanboyluk ithamını ilk olarak saldırgan bir tutumda yapan sizsiniz ve üste de çıkarmışçasına AMD'yi, kendi şirketiniz gibi sırtını sıvazlayarak savunmanız da ayrı trajikomik bir durum açıkçası. Bu tarz hareketler içerisinde bulunan kişilere oraya buraya sallayan çocuk denir, tartışılan konu oyun performansı, ekstra çekirdekler bir noktada önemsiz kalıyor oyunlarda, eğer bunu bilmiyorsanız YouTube üzerinden birkaç videoda öğrenebilirsiniz; bir işlemci diğerini, yapılan testlerde ortalamada 5 FPS dahi fark atmış olsa bile o işlemci yazılımsal olarak bu noktada çok daha güçlü ve başarılıdır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar biz çocuk değiliz sadece sizin gibilere ayiracak pek vaktimiz yok. Ben aşağıya bir video birakayimda siz hangi işlemcinin tek çekirdek performansi daha iyi onu bir görmüş anlamiş olursunuz.

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Videodada görüldüğü gibi 3950X tek çekirdek performansinda 9900K'yi bütün testlerde geçiyor ve %1 ile %5 arası fark atiyor. Siz simdi bu testlerede yalan dersinizde neyseki Technopat sosyaldeyiz.

daha iyi diyenler.
Kanıt?

Kimsenin Intel daha iyi dediği yok. Konu başlığında oyun için 3950X mi 10900K mı denmiş. Biz de 9900K'nın bile 3950X'den sadece oyunlarda daha iyi olduğunu söyledik. Oyun testlerini paylaştık. Cinebench ise bir sentetik testtir.

Genel olarak 3950X mi 10900K mı denilse kesinlikle 3950X derdim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı