R9 3950X vs R9 3900X

ZTAlp

Centipat
Öncelikle selamlar. R9 3900X ile R9 3950X arasında fark nelerdir, aralarında oyunlarda kaç FPS fark olur? R9 3900X veya 3950X alırsam yanında gelen soğutucu iyi soğutur mu? İşlemciye ufak bir OC yapabilirim, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3950X ile soğutucu gelmiyor diye biliyorum. AMD en az 240MM sıvı soğutma öneriyor. Hangi ekran kartı ile kullanacaksınız? 3900X gibi işlemcilere amaç sadece oyun ise boşa para vermenize gerek yok. 3700X alıp sıvı soğutma ile OC yaparsınız, hem gereksiz masraf olmaz hem de aynı veya daha fazla performans alırsınız (oyun için).

Ayrıca; eğer 1080P oyunculuk değilde 2K-4K oynayacaksanız zaten 3600X alın geçin derim.

3950X ile soğutucu gelmiyor diye biliyorum. AMD en az 240MM sıvı soğutma öneriyor. Hangi ekran kartı ile kullanacaksınız? 3900X gibi işlemcilere amaç sadece oyun ise boşa para vermenize gerek yok. 3700X alıp sıvı soğutma ile OC yaparsınız, hem gereksiz masraf olmaz hem de aynı veya daha fazla performans alırsınız (oyun için).

Ayrıca; eğer 1080P oyunculuk değilde 2K-4K oynayacaksanız zaten 3600X alın geçin derim.
sadece oyun için ama ileri dönük olmasını istiyorum almışken en iyisini alayım diyorum ve 2070 super ile kullanacagım.

Sadece oyun odaklı bir sistem istiyorsan 3950x işlemciye vereceğin fazladan fiyat miktarını 2070 kart yerine 2080 Super model bir kart alıp, işlemciyi 3700x bandında tutma yolunu izleyebilirsin. Bu sayede oyunlarda daha fazla ''FPS'' alırsın ve 2k çözünürlük için ileriye de dönük bir sistem olmuş olur.

Sadece oyun odaklı bir sistem istiyorsan 3950x işlemciye vereceğin fazladan fiyat miktarını 2070 kart yerine 2080 Super model bir kart alıp, işlemciyi 3700x bandında tutma yolunu izleyebilirsin. Bu sayede oyunlarda daha fazla ''FPS'' alırsın ve 2k çözünürlük için ileriye de dönük bir sistem olmuş olur.

Hocam eski yazan sisteminizdeki aynı anakartı kullanıyorum sadece işlemcim FX-8300 ekran kartı duruyor mu elinizde? Bir de ramler duruyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı