Çözüldü R9 5900X boşta 50-65 arası geziyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

O9ulcan

Hectopat
İşlemci soğutucum DeepCool AK620. Daha yeni aldım, işlemci soğutucum yetersiz diye ama boşta yine 50-65 arası geziyor. Öncekine göre daha büyük ve kaliteli olmasına rağmen. Full yükdeyken 84'ü geçmiyor. Undervolt da yaptım. YouTube'dan testlere baktığımda aynı soğutucuyla daha düşük derecelerde çalışıyor, sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kasanızın hava akışı nasıl.
Kırmızı ile işaretlediğim yerdeki camı çıkardım. Bu şekilde.
1685099158320.png

Güncelleme, işlemci fanlarını yanlış biçimde takmışım :D , şimdi 45-46 arası geziyor max 72 dereceyi görüyorum. Egzoz fanına üfleyecek şekilde takmak lazımmış.
İşlemci soğutucum DeepCool ak620. daha yeni aldım, işlemci soğutucum yetersiz diye ama boşta yine 50-65 arası geziyor. Öncekine göre daha büyük ve kaliteli olmasına rağmen. Full yükdeyken 84'ü geçmiyor. Undervolt da yaptım. YouTube'dan testlere baktığımda aynı soğutucuyla daha düşük derecelerde çalışıyor, sebebi nedir?

Kırmızı ile işaretlediğim yerdeki camı çıkardım. Bu şekilde.
1685099158320.png

Güncelleme, işlemci fanlarını yanlış biçimde takmışım :D , şimdi 45-46 arası geziyor max 72 dereceyi görüyorum. Egzoz fanına üfleyecek şekilde takmak lazımmış.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı