R9 5900X FIFA 23'te 100°C'yi görüyor

umut581

Picopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Lpx 32Gb 3600 Mhz C18
Anakart
MSI X570s Tomahawk Max
Merhaba forum. Havaların ısınmasıyla birlikte donanımlarda da ısınmalar başlıyor malumunuz. Şöyle bir sıkıntım var ki az önce FIFA 23 oynarken sıcaklık kontrolü yapayım dedim. 100 dereceyi gördüm işlemcinin Package sensöründe. Bir süre sonra da kendini kapattı. Ama bu durumun normal olmadığını düşünüyorum. Çünkü daha önce bilgisayarı toplayan arkadaş çok güven vermedi açıkçası bana. Yanlış monte edilmiş parçalar ya da araçlar olabilir gibi geliyor. Yani sonuç olarak bilgisayarda şu an yanlış giden bir şeyler var.

Ben herhangi bir OC işlemi uygulamadım. O haldeyken durumlar bu şekilde. Hız ve voltaj değerlerini de ek olarak gönderiyorum. Daha önce internette bütün bilgiler var, kendiniz yapın gibi yorumlar aldım. Ben kendim yapmak istemiyorum. Bununla ilgili bir korkum var açıkçası. İşinin ehli, uzman birine teslim etmek istiyorum.

Bilgisayarı gösterebileceğim gerçekten işinde uzman, bütün donanımların kontrolünü yapacak, sorunu bulacak ve/veya optimize edecek bir bilgisayarcıya ihtiyacım var. Buradan öneri oluyor mu bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

Donanım:
İşlemci: AMD Ryzen 9 5900X
Soğutucu: Corsair Hydro H100X 240mm
Anakart: MSI MAG X570S Tomahawk Max Wi-Fi
Ekran Kartı: MSI AMD Radeon RX 6900 XT

Dosya Ekleri

• CPU_Sicaklik.PNG
    CPU_Sicaklik.PNG
    37 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı