R9 5900X için X570 yeterli mi?

ASUS ROG Crosshair VIII Formula. Biraz daha ucuz olsun derseniz X570-F.

Çok teşekkür ederim hocam bu mesaj için net belirtmeler iyi oluyor, hocam bir sorum daha olacak neden B550 öneriyorlar bazı kullanıcılar? Benim aradığım kriterlere X570 daha uygun anladığım kadarıyla. Emin olmak için soruyorum.

Çok teşekkür ederim hocam bu mesaj için net belirtmeler iyi oluyor, hocam bir sorum daha olacak neden B550 öneriyorlar bazı kullanıcılar? Benim aradığım kriterlere X570 daha uygun anladığım kadarıyla. Emin olmak için soruyorum.
@Mithat Berhan daha iyi anlatır. B550 için kısaca X570'in ucuz yollu hali denebilir.

VIII Dark Hero'nun 2 M.2 yuvası var, ancak 8 SATA portu var. Genellikle 2'ya da 3 M.2 ile 6 SATA portu olurdu.

Formula'ya o parayı vermeyi gerekli görmüyorum. Başka parça yükseltilebilir o paraya.

Peki öneriniz ne olurdu bunların haricinde öneri olarak ana mesajımı okursanız?

R9 5900X için hatta R9 5950X için de yeterli B550 modelleri bulunmakta. Biraz kullanıcının ek istekleri ve ihtiyaçlarına göre öneri yapılmakta.

Genel olarak VRM RAID değerleri B550 ve X570'de güzel oluyor fakat bu M.2 slotları gibi konular mı X570'e itiyor?

B550 Gaming Edge'de 2 tane , B550 Unify'de 3 tane M.2 slotu var zaten. Ayrıca bu kartlar X570'lerin çoğundan daha iyi seviyede kartlar. 5950X'i OC'leyebilen kartlar bunlar. B550 kötü değil yani, sizin tercihiniz.

Geri
Yukarı