R9 5900X ile RTX 3080 Ti darboğaz yapar mı?

Şimdi anladığım kadarıyla yapar ama performansta falan düşüş yaşamayız öyle değil mi? Bir de bu darboğazın herhangi bir donanım parçasına zararı olur mu? Özellikle ekran kartına. Mesela bozulma, eski performansta çalışamama vs.

Bunu kim söyledi bilmiyorum fakat bir bileşeni bozması imkansız sadece 100 FPS yerine 70-80 FPS aldığını düşün kart tam %100 yük çalışmıyor yani kartın daha rahat bile çalışıyor anlamına geliyor.

Şimdi anladığım kadarıyla yapar ama performansta falan düşüş yaşamayız öyle değil mi? Bir de bu darboğazın herhangi bir donanım parçasına zararı olur mu? Özellikle ekran kartına. Mesela bozulma, eski performansta çalışamama vs.

Kardeşim sadece ekran kartını tam yükte kullanamıyorsun mevzu bu. Ne zararı var ne etkisi var.

İmkansız yapmaz falan demeyin 1080P'de yapar 2K 4K değil 1080p diyoruz 1080p için RTX 3060 Ti bile fazla iken 3080 Ti uçar hiçbir işlemci durduramaz onu diyorum 3090 Ti çıkacak fakat onu da 1080P'de besleyebilecek işlemci yok stok halde.

Olay zaten işlemcinin güçsüz olmasından değil, 3080 Ti'ın çok güçlü bir kart olması. Bu yüzden darboğaz yapmaz diyenler neye göre yapmaz diyor çözemedim. Bu kart çok güçlü, hangi işlemciyi takarsan tak 1080p gibi bir çözünürlükte darboğaz olur. Bu kadar güçlü bir kart olunca mevzu işlemcinin beslemesinden çıkıyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı