R9 5900X oyun bilgisayarı toplama

• Konuyu başlatan 29028
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B
@emircanunlts bunun için ekstra sıvı soğutmaya gerek yok değil mi?

Özelleştirmeyi şimdilik kapatmışlar.
Eki Görüntüle 1183745

Ayrıca; önerinizi sıklıkla takip edeceğim. Umarım ürün İndirim sürecinde yakalarım.

Bence önerilen sistemin özelliklerine bakın benzer özellikte sistem çıkıyor mu onu takip edin. Bazen yayıncılar için kısa süreli güzel bir sistem çıkabiliyor.

Çok kasmışsınız bence, direkt attığımı alın geçin.

Oyun bilgisayarı için 5900X gereksiz.

Ürün satın aldım!​

Yardımların için teşekkür ederim. Bu ürünü satın almaya karar verdim. Sanırım bu fiyata bu performansta cihaz bulmak çok zor. Umarım kısa sürede elime geçer. ( İlerleyen zamanlarda daha fazla performans elde etmek için donanımları değiştireceğim )

Tekrar teşekkür ederim @emircanunlts 🤝👊

Ürün satın aldım!​

Yardımların için teşekkür ederim. Bu ürünü satın almaya karar verdim. Sanırım bu fiyata bu performansta cihaz bulmak çok zor. Umarım kısa sürede elime geçer. ( İlerleyen zamanlarda daha fazla performans elde etmek için donanımları değiştireceğim )

Tekrar teşekkür ederim @emircanunlts 🤝👊

Hayırlı uğurlu olsun ama ben sistemde değiştirilecek pek parça göremedim. Bir ihtimal ileride işlemciyi 5800X ile değiştirirsiniz (ne kadar gerekir zaman gösterir). Belki RAM'leri 3600-4000 MHz bir ürünle değiştirirsiniz fakat onun oyunlara etkisi ne olur, değer mi bilmiyorum (4-6 FPS için gidip 2500 lira vermeye gerek var mı sizin bileceğiniz iş). Onun dışında zaten ekran kartınız olabilecek en iyisi sayılır (3090 ayrı bir dünya). SSD desen değiştirmeye gerek yok, yer sıkıntısı çıkarsa takviye yaparsınız ki o her sistemde olabilecek bir upgrade, zevk için kasa değiştirilebilir. Sonuç olarak bu sistem zaten olabilecek en iyinin bir tık altı bu sistemi yükseltmek ciddi masraf demek ve yapacağınız upgrade harcayacağınız paraya pek değmez.

Bir ihtimal ileride işlemciyi 5800X ile değiştirirsiniz
Evet. Veya daha iyisi çıktığında x'den daha iyisi çıkarsa. (Zaman gösterecek)
SSD desen değiştirmeye gerek yok, yer sıkıntısı çıkarsa takviye yaparsınız ki o her sistemde olabilecek bir upgrade, zevk için kasa değiştirilebilir.
SSD'yi sadece Windows için kullanacağım. Elimde 2+2+4TB HDD var. Onları da oyun editleme gibi bölümlere ayıracağım. (Bilgisayar geldiğinde buna karar vereceğim.)
Belki RAM'leri 3600-4000 MHz bir ürünle değiştirirsiniz fakat onun oyunlara etkisi ne olur, değer mi bilmiyorum (4-6 FPS için gidip 2500 lira vermeye gerek var mı sizin bileceğiniz iş).
Anakartı inceledim. 128GB'a ram kadar desteği var. 16 yerine 32 ve/ya 64 yapmak isteyebilirim.
+
Söylediğin gibi yine PSU değişimi yapabilirim. 750W yerine söylediğin gibi 900x 'e çıkartabilirim. Yada direkt 1200w alır bir daha hayat boyu PSU ile işim olmayabilir.

@DjKedi yorumların güzel ortak :)

@emircanunlts 'nin attığı pcyi hala dikkati bir şekilde inceliyorum :) Tekrar teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı