R9 5900X, PF360 yüksek sıcaklık

Sénza

Kilopat
Daha fazla  
CPB acik. Sogutucu Full hizda donmuyor. Hiçbir islem yapilmiyorken sicaklik 60 derecelerde geziyor. Normal mi acaba? CPB kapatip elimle OC mu yapmaliyim? Yoksa 3700 de kullanmak mantikli mi? 1.5e yakin voltaj verdigini gordum cunku.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.5'a yakın voltaj mı Bismillah. Manuel olarak stabil değerinizi bulun. Voltajları deneye deneye. 1.2V ile başlayın. 1.35V'a gelene kadar frekans deneyin. Misalen atıyorum 4.2 GHz 1.25V gibisinden. Stres testi ile ölçün yarım saat bir sorun yoksa tamamdır.

1.5'a yakın voltaj mı Bismillah. Manuel olarak stabil değerinizi bulun. Voltajları deneye deneye. 1.2V ile başlayın. 1.35V'a gelene kadar frekans deneyin. Misalen atıyorum 4.2 GHz 1.25V gibisinden. Stres testi ile ölçün yarım saat bir sorun yoksa tamamdır.

Valla sistemi ilk actigimda bende sok oldum. 1.480 kusur bir sey yaziyodu.

Valla sistemi ilk actigimda bende sok oldum. 1.480 kusur bir sey yaziyodu.
Valla riskli o voltajlar öyle biliyorum. Eski işlemcilere verilirdi o kadar voltaj. BIOS'unuz güncel mi?
Bakın böyle bir makale var işinize yarar;

Valla riskli o voltajlar öyle biliyorum. Eski işlemcilere verilirdi o kadar voltaj. BIOS'unuz güncel mi?
Bakın böyle bir makale var işinize yarar;

CPB acik su an. BIOS guncel.
1632432314618.png

Kendim elimle yapmayi denicem artik baska care yok.

AMD genel olarak stok olarak Max voltaj değerlerini verebilir. Ben 3 tane AMD işlemci değiştirdim bu zamana kadar hepsinde stok olarak 1.45 üstü çalıştığı oluyor. Siz manuel olarak 1.30v gibi değerler girerek stabil hale getirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı