R9 5900X RTX 3070 sistem reset atıyor

Saruhan5155

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, 2021 yılında topladığım bilgisayar:
  • Gigabyte RTX 3070.
  • Ryzen 5 5600X.
  • MSI B-550 A-PRO
  • G.Skill 3600 MHz RAM.
  • Asaka 600W PSU.

Sistemi 1 sene gayet güzel kullandım ve her şey yolundaydı. 1 hafta önce anakartımı ASUS ROG X570-F ve işlemcimi Ryzen 9 5900X ile değiştim, ayrıca PSU'yu coler Master 750W yaptım. Her şey güzel giderken 4 günün ardından (bugün) bilgisayarım toplam 6 saatte 3 kez reset attı. Reset atıp açılmaya başlarken tekrar atıp öyle açılıyor bunun sebebi nedir? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU değiştirip dene PSU kaynaklı olabilir genel de bu sorunlar. Kullandığın sistem benimki ile RAM ve PSU dışında aynı hepsi. Eğer imkanin var ise PSU degistir birde anakart CPU girişlerini kontrol et.

Sistem yükte mi reset atıyor?
Yüke vermedim CS:GO da yapıyor
PSU değiştirip dene PSU kaynaklı olabilir genel de bu sorunlar. Kullandığın sistem benimki ile RAM ve PSU dışında aynı hepsi. Eğer imkanin var ise PSU degistir birde anakart CPU girişlerini kontrol et.
PSU daha 1 haftalık ama yetersiz kaldığından dolayı mıdır yoksa arıza kaynaklı mıdır?

Yüke vermedim CS:GO da yapıyor

PSU daha 1 haftalık ama yetersiz kaldığından dolayı mıdır yoksa arıza kaynaklı mıdır?
Ben de 750w kullanıyorum ama bu sistemde fazla bile geliyo psu yeterli bozuk olabilir baska bir psu ile denemeni oneririm. Birde sistemini stress testine sokar misin full yukte aynisi olacak mi bak bakalim.

Yeni konular

Geri
Yukarı