R9 5900X sistem için tavsiyeler

Bütçe
17000

ahmetsalih37

Hectopat
Merhaba,

Yazılım, oyun ve genel kullanım odaklı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Bazı parçaları aldım. Mevcut ve almadığım parçalar hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

İşlemci: Ryzen 9 5900X (alındı) - 4500 TL.
Anakart: MSI B550 Tomahawk (alındı) - 1300 TL.
Kasa: XPG Battlecruiser (alındı) - 1050 TL.
RAM: 16 GB 3600 MHz CL18 düşünüyorum. Aradaki farka çok değer der iseniz CL16 alabilirim. Marka model konusunda önerilerinizi bekliyorum.
SSD: Şimdilik 500 GB idarelik bir SSD alacağım. Önerilerinizi bekliyorum.
Ekran kartı: 1030 alacağım. Uygun bulduğum anda 3070 Ti'ya geçmeyi düşünüyorum.
Soğutucu: MSI MAG 360r düşünüyorum. Bu soğutucu nasıldır? Farklı bir öneriniz var ise bakabilirim.
PSU: 750W Gold düşündüm fakat Corsair RMx dışında herhangi bir model aklıma yatmadı. O da çok pahalı maalesef.

Bunları alabilirsiniz.
Soğutucu hakkında fikrim yok @Mansion bilebilir belki.

Bunları alabilirsiniz.
Soğutucu hakkında fikrim yok @Mansion bilebilir belki.

Kasa almıştım hocam. Değiştirmem diye düşünüyorum. PSU'yu da kablolama açısından Full modüler almayı düşünüyorum. RAM'ler içinse dediğinizi dikkate alacağım. Ryzen konusunda uyumluluk problemi yaratır mı acaba?

Soğutucu bütçenizi söyler misiniz?

1200-1300 civarı hocam.

Kasa almıştım hocam. Değiştirmem diye düşünüyorum. PSU'yu da kablolama açısından Full modüler almayı düşünüyorum. RAM'ler içinse dediğinizi dikkate alacağım. Ryzen konusunda uyumluluk problemi yaratır mı acaba?

1200-1300 civarı hocam.

Çok güzel bir soğutucudur.

240MM olarak:

İtopya'da hafta sonu indirimi var, fiyatlara bir bakın isterseniz. RMx serisi yerine rm de olur. RM750 800 TL fena değil.

Arada ne fark var acaba? Fiyat farkına değer mi sizce?

Çok güzel bir soğutucudur.

240mm olarak:

SilverStone daha önce hiç duymadığım bir marka hocam. MSI'a göre nasıldır acaba kalitesi?

Geri
Yukarı