R9 5900X sistemde güç planı ne olmalı?

taypso

Hectopat
Sistem bu. Güç planı seçenekleri "Dengeli"de fakat bunu değiştirmeli miyim bilmiyorum. Monitörüm 4K 60 FPS ve 60'ın altı oranı anca Witcher 3'te ışın izleme açınca gördüm.
Screenshot_1.png

"Dengeli" de kalsın mı? Kime sorsam yüksek performansta kullanıyor. Şu ana kadar bir problem yaşadığımı söyleyemem ama alsam mı almasam mı karar veremedim. N'apayım?

Ayrıca eklemek isterim;
Oyuna girince oyuna girildiğini algılayıp güç planını "yüksek performans" gibi bir plana çeken bir yazılım mevcut mu? ASUS ROG laptoplarda varmış mesela bu özellik. Oyuna girince turbo mod'a oyundan çıkınca normal mod'a alıyormuş.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    97,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bu. Güç planı seçenekleri "dengeli"de fakat bunu değiştirmeli miyim bilmiyorum. Monitörüm 4K 60 FPS ve 60'ın altı oranı anca Witcher 3'te ışın izleme açınca gördüm.
Eki Görüntüle 1795900
"Dengeli" de kalsın mı? Kime sorsam yüksek performansta kullanıyor. Şu ana kadar bir problem yaşadığımı söyleyemem ama alsam mı almasam mı karar veremedim. N'apayım?

Ayrıca eklemek isterim;
Oyuna girince oyuna girildiğini algılayıp güç planını "yüksek performans" gibi bir plana çeken bir yazılım mevcut mu? ASUS ROG laptoplarda varmış mesela bu özellik. Oyuna girince Turbo Mod'a oyundan çıkınca normal Mod'a alıyormuş.

Her zaman yüksek performans.

Eğer performans size yetiyorsa açmayın, açayım tam gücünde kullanayım demeyin boş yere enerji israfı oluyor bir tuş sonuçta istediğinizde açabilirsiniz.

Eğer performans size yetiyorsa açmayın, açayım tam gücünde kullanayım demeyin boş yere enerji israfı oluyor bir tuş sonuçta istediğinizde açabilirsiniz.

Zaten onu açınca boştayken güç kullanımı artmıyor diye biliyorum. Gerektiği zaman artıyor. Zaten olması gereken o.

Zaten onu açınca boştayken güç kullanımı artmıyor diye biliyorum. Gerektiği zaman artıyor. Zaten olması gereken o.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı