R9 5900X ve ASUS X570 Wi-Fi Plus overclock yapımı

codWarzone

Hectopat
Herkese merhaba,
Yeni topladığım sistemde 280 Hz 1080p monitöre sahibim. Ekran kartı ASUS ROG STRIX 3070 Ti OC 8 GB ekran kartım var. 1080p'de bu kartını beslemek için 5900X CPU tercih ettim. Bu işlemciye OC yapabilir miyim? Ayrıca RAM MHz artırmak da istiyorum. Ekipmanları yazıyorum. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

@BerkayZ87

Herkese merhaba,
Yeni topladığım sistemde 280 Hz 1080p monitöre sahibim. Ekran kartı ASUS ROG STRIX 3070 Ti OC 8 GB ekran kartım var. 1080P'de bu kartını beslemek için 5900X CPU tercih ettim. Bu işlemciye OC yapabilir miyim? Ayrıca RAM MHz artırmak da istiyorum. Ekipmanları yazıyorum. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Overclock yapabilirsiniz tabii.
Ben şu an için 4400 MHz 1.25 voltajda kullanmaktayım.

Hocam normalde kaç MHz de çalışıyor?
Bir de RAM MHz nasıl arttırabilirim? Ve bu işlemleri bu anakart için BIOS'tan nasıl yapabilirim buna ilişkin bir video var mıdır?

3700 MHz base olarak çalışıyordu.
Ben de 4400 yaptım, bir de Undervolting ile CPU Stress testinde Max 73 derece aldım.
Normalde 85 derecelere kadar çıkıyordu. OC'den önce.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC için önü açık bir ikili. Ryzen Master aracılığıyla yapılabilir ancak OC hakkında pek bilgi sahibi değilim, yanlış yorumda bulunmak istemem, etiketlediğiniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı