R9 5950X bilgisayarı takas yapmak mantıklı mı?

MT060915

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle alacağım bilgisayar 2. el ve satıcı güvenilir bir dostumuz kasada herhangi bir sorun veya bizden sakladığı bir şey yok.
Bu almayı düşündüğüm bilgisayar için satıcı benim şu anki bilgisayarım ve üstüne 30 Bin TL istiyor. 2 bilgisayarında bilgilerini yazıyorum sizde değer mi?

Almayı düşündüğüm bilgisayar:
Hepsi bu yıl alınmış, kutulu, faturalı, garantili. Akakçe fiyat toplamı: 96.928

30K üstüne vereceğim benim bilgisayarım:
Yaklaşık 3 yıl önce alınmış, anakart hariç her parçanın kutusu var, tüm parçaların faturası vs. var. Akakçe fiyat toplamı: 27.283 Üstüne +30K vereceğim.

Öncelikle alacağım bilgisayar 2. el ve satıcı güvenilir bir dostumuz kasada herhangi bir sorun veya bizden sakladığı bir şey yok.
Bu almayı düşündüğüm bilgisayar için satıcı benim şu anki bilgisayarım ve üstüne 30 Bin TL istiyor. 2 bilgisayarında bilgilerini yazıyorum sizde değer mi?

Yaklaşık 3 yıl önce alınmış, anakart hariç her parçanın kutusu var, tüm parçaların faturası vs. var. Akakçe fiyat toplamı: 27.283 Üstüne +30K vereceğim.
Bence alınabilir. Senin için güzel takas olur..

Kanka bilgisayar +30k vereceksen kaçın, kendi bilgisayarını satıp üstüne 30k ekle sana daha iyisini buluruz.

40K-50K'ya o bilgisayardan bulabilirsin diye düşünüyorum, yanlışsam söyleyin lütfen.

Kanka bilgisayar +30k vereceksen kaçın, kendi bilgisayarını satıp üstüne 30k ekle sana daha iyisini buluruz.

Hocam benim bilgisayarın 0'ı 27k 2. el satsam 15e falan gider diye düşünüyorum. Total para zorlasan 50k oluyor. 50k ya bundan daha iyi sistem bulabilmek bana biraz zor geliyor. Tanımadığım, bilmediğim kişilerden 2. el almak istemiyorum. (Sarı sayfadan vs.)

+30k çok fazla değilmi? 20k olsa olabilirdi ama 30k için mantıklı değil. Satıp üstüne 30k koyarsan daha iyi sistem bakılabilir.

+30k çok fazla değil mi? 20k olsa olabilirdi ama 30k için mantıklı değil. Satıp üstüne 30k koyarsan daha iyi sistem bakılabilir.

Daha iyi sistem bakılabilir derken 2. el bahsediyorsunuz değil mi? Çünkü bu düşündüğüm PC'nin 0'ı 100k ve sarı site gibi yerlerden 2. el almak istemiyorum.

Hocam benim bilgisayarın 0'ı 27k 2. el satsam 15e falan gider diye düşünüyorum. Total para zorlasan 50k oluyor. 50k ya bundan daha iyi sistem bulabilmek bana biraz zor geliyor. Tanımadığım, bilmediğim kişilerden 2. el almak istemiyorum. (sarı sayfadan vs.)

BLADE-6900XT / AMD Ryzen 9 5900X / SAPPHIRE Radeon RX 6900 XT NITRO+ / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR kanka şuna bak istersen.

40k TL, 15+30k ile rahat alırsın.

Evet senin attığının özellikleri daha iyi (PSU vb) fakat bu daha ucuz kankam.

Ben 11K'ya RX 6650 XT aldım mesela.

Ray Tracing kullanacaksan daha ucuza daha F/P ürün:
Kullanmayacaksan:

Alternatif :

Son düzenleme:
Daha iyi sistem bakılabilir derken 2. el bahsediyorsunuz değil mi? Çünkü bu düşündüğüm PC'nin 0'ı 100k ve sarı site gibi yerlerden 2. el almak istemiyorum.
Düşündüğün pc 100k falan değil ikinci el bahsetmiyorum o sistemi sıfır 45k civarına alabilirsin
Altarnatif olarak ddr5li 4070 sistem var daha geleceğe yönelik olur.

Dediğim gibi, daha güçsüz ama daha f/p ürünler bunlar.

Düşündüğün PC 100k falan değil ikinci el bahsetmiyorum o sistemi sıfır 45k civarına alabilirsin.
Altarnatif olarak DDR5'li 4070 sistem var daha geleceğe yönelik olur.

Benim dediğim gibi, Ray Tracing istiyorsan RTX 4070 (4080 bakabilirsin ama zor bulunur.) İstemiyorsan RX 6800 XT, ben şahsen RX 6650 XT kullanıyorum ve Ray Tracing'i en yüksek yapmadıkça sorun göremedim Marvel's Spider-Man'de. En üst'ün bir altında kullandım ve ayarlar Very high'Ti, 60 FPS falan alıyordum. AMD henüz Ray Tracing desteklemiyor bile, ona rağmen yüksek FPS veriyor. Sen düşün kanka.

Artı olarak 8K olarak Valorant oynadım bu sistemde, 80 FPS alıyordum. Senin alacağın diğer sistemleri düşün bir de, 8K'da bile çok yüksek FPS'ler alırsın. Yani illa RX 6900 XT sistem almak zorunda değilsin, hayatının hatasını yapmış olursun.

Ben şahsen gaming.gen.tr'den alışveriş yapmadım ama güvenilir olduğunu duydum,ama garanti olarak güvenilir olduğunu söyleyebileceğim yer itopya.. ondada bunları buldum:

Son düzenleme:

Sen alma diyenlere bakma. Arkadaşın son derece güzel sistem toplamış. Parçaları kaliteli. Hazır sistem önerenlerede bakma. Hazır ucuz sistemlere baktığun zaman misal 15000 tl ye 3060 sistem alıyorsun, ekran kartı hariç diğer parçaların anakarttan tut ssd, ram, stok soğutucu, kasa genelde en ucuzları oluyor. toplamı bile 3-5k yı gecmiyor.
O sistemi 5 sene rahatlıkla kullanırsın..

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı