R9 6900HX Laptop CACHE_MANAGER mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

365436

Hectopat
Makaleler
18
RAM
2X16 DDR5 4800Mhz Micron
Ekran kartı
3070Ti Laptop
İşlemci
6900HX
Bilgisayarım kitlenince zorla kapatmak zorunda kaldım. (açma düğmesine basılı tutarak)

Sonrasında sürekli mavi ekran hatası vermeye başladı Memory hataları veriyordu genelde ve sistemim bundan dolayı başlamıyordu ve en sonunda tamamen çöktü. Windows ile alakalı bir durum var sandım ve önceden hazırda tuttuğum USB belleğim ile tekrar yeni OS kurmaya çalışıyorum ancak şu an ne zaman format yükleme ekranı bitip yeniden başlatma ekranına geçecek olsa bilgisayarım yeniden CACHE_MANAGER adlı yeni bir hata veriyor. Yani formatta atılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yazık ki çözülmedi. ntsokrnl.exe yüzünden düzenli olarak sistem çöküyor.

KojiroHyuga04 sizsiniz sanırım, orada da dediklerinizi yaptım geriye test edecek bir şey kalmadı sabahtan beri 3-4 temiz kurulum yaptım.

Son bir sefer uyumadan bi Memtest86 ya koyacağım sabaha kadar yapsın oradan da bir şey çıkmaxsa garanti yolu gözüktü gelsin değiştirsinler anakartı madem.

Evet hocam KojiroHyuga04 benim bu arada. Adımı değiştiremedim ama eski haline dönecek.

Valla aklıma gelen tüm önerileri sorunun çözümü için sunmaya çalıştım ancak işe yaramamış. Bayağı karmaşık bir durum var gibi :(

Servise sanki göndermeniz daha hayırlı olacak gibi.

Evet hocam KojiroHyuga04 benim bu arada. Adımı değiştiremedim ama eski haline dönecek.

Valla aklıma gelen tüm önerileri sorunun çözümü için sunmaya çalıştım ancak işe yaramamış. Bayağı karmaşık bir durum var gibi :(

Servise sanki göndermeniz daha hayırlı olacak gibi.
Çok teşekkür ederim direktifleriniz için cidden hepsi de ayrı ayrı çok mantıklıydı sadece dediğiniz gibi bende durum daha derin zannedersem. ☹️

Konuyu gelişme oldukça güncelleyeceğim 😌

@KojiroHyuga04

E576DFD3-0975-473C-A966-B50C34CB8BCC.jpeg
1E767257-765F-41E5-B2F7-98BB026FC0BF.jpeg
93F829B3-50E7-415E-A6B8-B2E276369AEC.jpeg

Son düzenleme:
Yemin ederim ki bildiğim her şey birbirine karıştı bu konuda 😞

Disk dedik bir şey bulamadık. Ama hem Microsoft'un sitesinde yazdığı gibi hem de bu hata başlığındaki çözümlerime dayanarak disk kaynaklı diye bir fikir beyan ettim.

91 olmasına rağmen hata bulamadı dediğiniz MemTest86 ise 5 tane hata çıkardı.
Hakikaten kafam aşırı karıştı.

Yemin ederim ki bildiğim her şey birbirine karıştı bu konuda 😞

Disk dedik bir şey bulamadık. Ama hem Microsoft'un sitesinde yazdığı gibi hem de bu hata başlığındaki çözümlerime dayanarak disk kaynaklı diye bir fikir beyan ettim.

91 olmasına rağmen hata bulamadı dediğiniz MemTest86 ise 5 tane hata çıkardı.
Hakikaten kafam aşırı karıştı.
Al benden de o kadar hocam. Acaba anakart olamaz mı ? İlk defa Memtest yapıyorum bu sonuçlar Ram’e mi işaret ediyor ?

Geri
Yukarı