Çözüldü CACHE_MANAGER Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ex Boss

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar mavi ekran hatası veriyordu sorun işlemcide sandım ve format atarak çözüleceğini düşündüm. Format atmadan önce işlemcinin termal macununu değiştirdim. Daha sonra Windows 10 yeni sürümünü (1073) indirdim ve USB belleğe sorunsuz bir şekilde attım. Bilgisayara reset atıp, BIOS'un UEFI desteği ile USB belleği bootladım. Windows format ekranı geldi, ayarları yaptıktan sonra, Windows' u nereye kuracağını seçerek ilerledim. Son aşamada dosyaların kopyalandığı aşamada ''Windows 10 gerekli dosyaları yükleyemedi '' hatasını aldım.

Daha sonra bilgisayara reset attım bir süre bekledim sorunu araştırdım fakat ilgili çözümler bulamadım. Bu sefer sorunun hard diskte olduğunu düşündüm. Bilgisayarımda 120 GB SSD, 1 TB HDD bulunmakta. Windows SSD'ye yüklü bulunmaktaydı. Eskiden kalan USB belleğimde Windows 7 format dosyaları bulunuyordu. Belki işe yarar diye onu bootlayarak format atmaya çalıştım ve sorunsuz bir şekilde SSD'ye format attım. Bilgisayarım açıldı, fakat Windows Update yaparken yine bir Mavi ekran hatası aldım.

Windows 7'nin ne kadar eski olduğunu biliyorum yapacak bir şeyim yoktu. Son olarak Windows 10 USB belleğini takarak yine bir format attım. Bu sefer SSD'ye değilde HDD' ye Windows'u yüklemeyi düşündüm. Sorunsuz şekilde format attım. Şuan Windows 10 1073 sürümünü kullanıyorum, Windows 10, Windows Update yaparken yine bir mavi ekran hatası verdi. Arkadaşlar okuduğunuz için cidden teşekkür ediyorum. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Herkese merhabalar,

Arkadaşlar Asus H81-M Plus ana kart kullanıyordum. Art arda mavi ekran hataları alıyordum. Sorun ana kartta sandım ve MSI H81-M P33 anakartını aldım. Sorun devam ediyor. Çeşit çeşit mavi ekran hataları alıyordum. Bugün format attıktan sonra Windows Update yaparken mavi ekran hatası aldım.

Minidump dosyası;
070317-6640-01.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Corsair 8 GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit RAM
  • ASUS R9 270X DirectCU II TOP 2 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
  • Intel Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
  • Xigmatek TAURO SERİSİ 80Plus Bronze 500W
  • Zalman Z3 Plus MidT ATX
  • ASUS H81M-PLUS ve MSI H81M-P33 (Şu an MSI kullanıyorum birazdan ASUS'a kurulum yapacağım)

Not: Dün gece LOL yüklerken yine mavi ekran hatası verdi.
Yardımlarınızı bekliyorum.

2. Mavi ekran hatası;

070417-6265-01.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar,

Arkadaşlar Asus H81-M Plus ana kart kullanıyordum. Art arda mavi ekran hataları alıyordum. Sorun ana kartta sandım ve MSI H81-M P33 anakartını aldım. Sorun devam ediyor. Çeşit çeşit mavi ekran hataları alıyordum. Bugün format attıktan sonra Windows Update yaparken mavi ekran hatası aldım.

Minidump dosyası;
070317-6640-01.rar
Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
Asus R9 270X DirectCU II TOP 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Intel Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 500W
ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX
ASUS H81M-PLUS ve MSI H81M-P33 (Şu an Msi kullanıyorum birazdan Asus' a kurulum yapacağım)

Not : Dün gece lol yüklerken yine mavi ekran hatası verdi.
Yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardım edin.

2. Mavi ekran hatası ;

070417-6265-01.rar

Mavi ekran hatalarından en iyi @Murat5038 anlıyor. Etiketledim. Eğer görürse yardım eder.

Beklemekteyim. Ayrı olarak şimdi H81-M Plus anakarta temiz ince detaylı kurulum yaptım. Şuan Windows yüklü olan Ssd' yi bilgisayar görmedi ve ekran kartına voltaj gelmesine rağmen bilgisayara görüntü gelmeyip fanları dönmüyor. Bende bios ekranını görmek için onboard ile ekrana görüntü sağlıyorum.

Çok güzel o kadar pahalı sisteme ve ekran kartına yatırım yapıyorsun anakart en düşük seviye. Sana da taşıyamayacağın yükü verseler gidemezsin bari alıyorsun niye daha yüksek bir anakart almıyorsun? Güncel dumpları paylaşın.

Çok güzel o kadar pahalı sisteme ve ekran kartına yatırım yapıyorsun anakart en düşük seviye. Sana da taşıyamayacağın yükü verseler gidemezsin bari alıyorsun niye daha yüksek bir anakart almıyorsun? Güncel dumpları paylaşın.

Ustam tamamen haklısın ben H81-M Plus aldığıma pişman olmadım ama bütçem el verseydi daha üst seviye ana kart almaya çalışırdım. Şu an sistemim zaten H81-M Plus üzerine kurulu. H81-M P33 üzerine kurulum yaptım. Anladım ki H81-M Plus onun yanında uçak gibi. Gerek arayüz, açılış hızı, bios vs. ama elimden bu kadar gelebildi.

3. Mavi Ekran Hatası ;

070417-15500-01.rar

Not : Anladığım kadarıyla hatalar ''ntoskrnl.exe'' dosyası ile alakalı. Yardımlarınızı bekliyorum.

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Temiz Windows kurulumu yapın, sorununuz yazılımsal.

Temiz kurulum yapmıştım zaten ama yinede yapacağım sonuç olarak ana kart değişti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı