R9 7900X için yeni PSU almak şart mı?

ru1ns

Kilopat
Selam,
Şu an Ryzen 5 3600X sisteme sahibim ve güncellemek istiyorum. Yeni nesil Ryzen 9 7900X işlemci, anakart ve DDR5 RAM alacağım ancak anakart üzerindeki 8+8 CPU güç girişi olması kafamı karıştırdı. Benim kullandığım PSU 700watt +80 bronz ve modüler değil. Ayrıca, CPU güç kablosu 8 pin. Bu şekilde kullanabiliyor muyum?

Alacağım anakart: Amazon.com.tr

MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi AM5 DDR5 4X M.2 USB 3.2 HDMI DP 2.5G lan AMD Wi-Fi 6E RGB ATX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
Şu an Ryzen 5 3600X sisteme sahibim ve güncellemek istiyorum. Yeni nesil Ryzen 9 7900X işlemci, anakart ve DDR5 RAM alacağım ancak anakart üzerindeki 8+8 CPU güç girişi olması kafamı karıştırdı. Benim kullandığım PSU 700watt +80 bronz ve modüler değil. Ayrıca, CPU güç kablosu 8 pin. Bu şekilde kullanabiliyor muyum?

Alacağım Anakart: Amazon.com.tr

MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi AM5 DDR5 4X M.2 USB 3.2 HDMI DP 2.5G lan AMD Wi-Fi 6E RGB ATX.

Bütçe yok, psunuzun modeli belli değil. Ekran kartı var mı yok mu? Hiçbir bilgi vermeden size yardımcı olamayız.

Bütçe yok, psunuzun modeli belli değil. Ekran kartı var mı yok mu? Hiçbir bilgi vermeden size yardımcı olamayız.
Hocam benim sorduğum soru sadece 8+8 pin olan anakartı, 8 pin güç girişi ile kullanabilir miyim? Yoksa dönüştürücü mü almam gerekiyor? Yoksa illa yeni PSU şart mı? Ekran kartım 4070Ti. Benim merak ettiğim gücün yetip yetmeyeceği değil, 850watt olan başka bir PSU daha var o da sadece tek 8 pin. PSU modeli Cooler Master Lite 700watt +80 bronz.

Cooler Master Lite 700watt +80 bronz.

Yeni konular

Geri
Yukarı