R9 7900x3D ve RTX 3060 Ti sistem toplamak

Akifyl1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şöyle bir sistem topladım ama işlemci ekran kartına nazaran daha yüksek arasındaki fark olumsuz bir durum yaratır mı? Bir de sistem hakkındaki yorumlarınızı paylaşır mısınız? Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Anakart: MSI PRO B650M-A WIFI 6400(OC) DDR5 Soket AM5 HDMI DP M.2 USB 3.2 mATX Anakart | ITOPYA

İşlemci: AMD Ryzen 9 7900X3D 4.4GHz 128MB Önbellek 12 Çekirdek AM5 5nm Islemci | ITOPYA

Ekran kartı: ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL OC Edition 8GB GDDR6 256 Bit LHR Ekran Karti | ITOPYA

RAM: GSKILL 32GB (2x16GB) Ripjaws V Siyah 5600MHz CL36 DDR5 Dual Kit Ram | ITOPYA

Sıvı Soğutucu: MSI MAG CORELIQUID P360 360mm Islemci Sivi Sogutucu | ITOPYA

Kasa: Cooler Master MasterCase H500 ARGB Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa| ITOPYA.COM

1. SSD (sistemin kurulacağı): SAMSUNG 1TB 990 Pro NVMe 2.0 PCIe Gen 4.0 x4 M.2 2280 SSD (7450MB Okuma / 6900MB Yazma) | ITOPYA

2. SSD: MLD M300 1TB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)| ITOPYA.COM

3. SSD (zaten vardı): Samsung 1TB T7 Shield USB 3.2 Siyah Taşınabilir SSD 1050MB Okuma / 1000MB Yazma fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Monitör: ASUS TUF GAMING 24" VG248Q1B 165Hz 0.5ms ELMB FreeSync Premium TN FHD Monitör | ITOPYA

Hoparlör: Razer Leviathan Bluetooth 5.0 V2 X 2.1 Kablosuz Chroma RGB Type-C Ses Sistemi | ITOPYA

Kulaklık: MSI Immerse GH50 RGB 7.1 Surround Titreşimli Ayrılabilir Mikrofonlu USB 2.2m Kablolu Gaming Kulaklık - incehesap.com

Klavye: Razer Ornata V3 RZ03-04461200-R3L1 TR Q RGB Mecha-Membrane Kablolu Gaming (Oyuncu) Klavye - incehesap.com

Mouse: Bloody W70 Max 10.000 CPI 8 Tuş Optik RGB Beyaz Kablolu Gaming (Oyuncu) Mouse - incehesap.com

Mouse pad: SteelSeries QcK XXL SSMP67500 Gaming (Oyuncu) Mousepad - incehesap.com

Son düzenleyen: Moderatör:
CS Valorant gibi işlemci ağırlıklı oyunlar oynuyorsan güzel bir sistem olmuş.
14 bin tlye 3060 ti alınmaz yalnız hocam o paraya rx 6800xt var onu da koyarsanız sistem 10 numara olur.

Bütçe ne kadar?
İtopya dan sistem toplanmaz.
Sistem dengesiz olmuş, kullanım amacınız nedir?
Sistem zaten topluydu sadece ekran kartı kaldı gerisini değiştirdim kral itopyadan olduğu için mecbur orda değiştirdim. Genellikle oyun oynuyorum. Ne açıdan dengesiz ve neden itopyadan sistem toplanmaz?

Hikaye oyunları da oynuyorum ama ağırlıklı olarak cs go valorant oynuyorum. Sorduğum farklı kişiler de işlemcinin yüksek olması sorun yaratmaz hatta daha iyi olur dediler ilerisi için. Ekran kartı dediğim gibi vardı zaten almadım, değişmedi yani. 2-3 sene götüreceğini düşünüyorum beni ilerisinde 4090 vs bakarım tabiki

Sistem zaten topluydu sadece ekran kartı kaldı gerisini değiştirdim kral itopyadan olduğu için mecbur orda değiştirdim. Genellikle oyun oynuyorum. Ne açıdan dengesiz ve neden itopyadan sistem toplanmaz?

Hikaye oyunları da oynuyorum ama ağırlıklı olarak cs go valorant oynuyorum. Sorduğum farklı kişiler de işlemcinin yüksek olması sorun yaratmaz hatta daha iyi olur dediler ilerisi için.
Evet bir sıkıntı çıkmaz ama dediğim gibi o ekran kartına o para verilmez. rx 7900 xt var şuan 17 bin tlye onu da alırsan sistem high end çok iyi bir şey olur.

14 bin tlye 3060 ti alınmaz yalnız hocam o paraya rx 6800xt var onu da koyarsanız sistem 10 numara olur.
Evet bir sıkıntı çıkmaz ama dediğim gibi o ekran kartına o para verilmez. rx 7900 xt var şuan 17 bin tlye onu da alırsan sistem high end çok iyi bir şey olur.
Evet kral orası öyle ama ekran kartı almadım vardı dediğim gibi ve şu an her oyunu ultrada oynayabiliyorum bu ekran kartıyla şu an işimi çokça görüyor.

Evet kral orası öyle ama ekran kartı almadım vardı dediğim gibi ve şu an her oyunu ultrada oynayabiliyorum bu ekran kartıyla şu an işimi çokça görüyor.
Almadıysan sıkıntı yok. İlerde değiştirmen için bu sistem iyi olmuş.
Onun dışında hoparlör yerine kulaklık tercih ederdim ben.
Bir de mousepad qck kaliteli değil bu daha iyi olur.

Hikaye oyunları da oynuyorum ama ağırlıklı olarak cs go valorant oynuyorum. Sorduğum farklı kişiler de işlemcinin yüksek olması sorun yaratmaz hatta daha iyi olur dediler ilerisi için. Ekran kartı dediğim gibi vardı zaten almadım, değişmedi yani. 2-3 sene götüreceğini düşünüyorum beni ilerisinde 4090 vs bakarım tabiki
İtopya piyasanın üstünde fiyatlara sahip, aynı sistem farklı yerlerden toplansa daha uyguna gelirdi.
Sistemi zaten almışsınız,konu açmanın bir anlamı yok.
İleride yükseltme yapılırsa güzel sistem, ama yinede o paralar verilmezdi.

İtopya piyasanın üstünde fiyatlara sahip, aynı sistem farklı yerlerden toplansa daha uyguna gelirdi.
Sen hiçbir konuda yardımcı olmuyorsun sadece boş boş soru sorup mesaj kasmaya mı çalışıyorsun anlamadım.

Dostum parçaları kendim alıp kime toplatayım? Uyumluluğu vs bilgisayarcı değilim. Ehline bırakmak en doğrusu ayrıca 2 sene garanti veriyorlar herhangi bir şey için. Parçaların başka yerlerde daha ucuz olduğunu ben de biliyorum zaten.

Almadıysan sıkıntı yok. İlerde değiştirmen için bu sistem iyi olmuş.
Onun dışında hoparlör yerine kulaklık tercih ederdim ben.
Bir de mousepad qck kaliteli değil bu daha iyi olur.
Mousepad dediğinle değiştim. Kulaklkk da aldım zaten de evdekiler kulaklık kullanmayı sevmiyorlar hoparlör de lazım diye aldım. Teşekkür ederim yorumların ve önerin için.

Arkadaşlar sistemimi güncelledim. Son hali bu. Düşünceleriniz?

Anakart: MSI PRO B650M-A WIFI 6400(OC) DDR5 Soket AM5 HDMI DP M.2 USB 3.2 mATX Anakart | ITOPYA
İşlemci: AMD Ryzen 9 7900X3D 4.4GHz 128MB Önbellek 12 Çekirdek AM5 5nm Islemci | ITOPYA
Ekran kartı: GIGABYTE GeForce RTX 4080 GAMING OC 16GB GDDR6X 256 Bit Ekran Karti | ITOPYA
RAM: GSKILL 32GB (2x16GB) Ripjaws V Siyah 5600MHz CL36 DDR5 Dual Kit Ram | ITOPYA
Sıvı Soğutucu: MSI MAG CORELIQUID P360 360mm Islemci Sivi Sogutucu | ITOPYA
Kasa Soğutucu: 2 x Rampage 4C-120 Double Ring 120mm Rainbow Kasa Fani | ITOPYA
Kasa: Cooler Master MasterCase H500 ARGB Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa| ITOPYA.COM
Güç Kaynağı: ASUS ROG STRIX 1000W 80+ Gold Full Modüler PSU| ITOPYA.COM
1. SSD (sistemin kurulduğu): SAMSUNG 1TB 990 Pro NVMe 2.0 PCIe Gen 4.0 x4 M.2 2280 SSD (7450MB Okuma / 6900MB Yazma) | ITOPYA
2. SSD: SAMSUNG 2TB 990 Pro NVMe 2.0 Gen 4.0 x4 M.2 2280 SSD (7450MB Okuma / 6900MB Yazma) | ITOPYA
3. SSD: Samsung 1TB T7 Shield USB 3.2 Siyah Taşınabilir SSD 1050MB Okuma / 1000MB Yazma fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Monitör: Dell S2721DGFA 27" 165Hz 1ms HDMI FreeSync Nano IPS QHD LCD Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Son düzenleme:

Geri
Yukarı