R9 7950x3D soğutma için tavsiye

Eray Ünal

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Yeni bir sistem kuruyorum ama bazı parçaları eski sistemimden kullanmayı düşünüyorum. 7950x3D için elimdeki Arctic Freezer 34 tek fanlı model soğutma işini sağlayabilir mi? NZXT H510 Flow kasaya sahibim o yüzden 360mm fan takma imkanım da yok. Sizce yeterli olur mu soğutma açısından yoksa illaki kasa+sıvı soğutma değişikliği şart mı? Teşekkürler.

İşlemcinin TDP'si 120W görünüyor. Ben aynı soğutucunun çift fanlı modelini 5700x ile kullanıyorum. Overclock-undervolt denemeleri sırasında 120 watt güce kadar soğutmada bir problem yaşamamıştım. 120'den sonra hızlı bir sıcaklık artışı olmaya başlamıştı. Benim de tahminim soğutabileceği yönünde.

İşlemcinin TDP'si 120W görünüyor. Ben aynı soğutucunun çift fanlı modelini 5700x ile kullanıyorum. Overclock-undervolt denemeleri sırasında 120 watt güce kadar soğutmada bir problem yaşamamıştım. 120'den sonra hızlı bir sıcaklık artışı olmaya başlamıştı. Benim de tahminim soğutabileceği yönünde.
120 Watt bu işlemcinin maksimum ulaşacağı güç değil mi zaten o yüzden sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı