Radeon 20.10.1 sürümü nasıl?

Texrtwind

Decapat
Daha fazla  
Malum AMD son zamanlarda doğru düzgün sürücü çıkarmıyor 2 gün önce çıkan 20.10.1 için konu açmak istedim. Öneren, sorun yaşayan sürücüleri karşılaştırmak isteyen yazabilir. Şu an 20.9.2'deyim. Mayın tarlası gibi sürücüler birine geçsen başka sorun çıkıyor. 20.10.1 nasıl bakalım.

AMD'nin yayınladığı 20.10.1 için bilinen sorunlar:

Gelişmiş Senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah bir ekranın oluşmasına neden olabilir. Gelişmiş Senkronizasyon etkinken sorun yaşıyor olabilecek tüm kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
Performans Ölçüleri Yerleşimi ve Performans Ayarlama sekmesi, Radeon RX 5700 serisi grafik ürünlerinde beklenenden daha yüksek boşta saat hızlarını hatalı olarak bildiriyor. Performans ve güç tüketimi bu yanlış raporlamadan etkilenmez.
HDMI Ölçekleme kaydırıcısını değiştirmek, FPS'nin 30'a kilitlenmesine neden olabilir.

Ooo, kartı sattıktan sonra etki edecek sorun bire inmiş. 😄

Benim düşüncem hangi kullandığınız sürüm sizde sorun çıkarmıyor ise o sürüm sizin için en iyisidir. Ben 20.4.2 ile devam ediyorum halen.

Benim düşüncem hangi kullandığınız sürüm sizde sorun çıkarmıyor ise o sürüm sizin için en iyisidir. Ben 20.4.2 ile devam ediyorum halen.
Genelde sürücüye bağlı oluyor. Zaten kararlılık/güncellik oranında en iyi sürüm 20.4.2 çoğu kartta. Bazıları 20.8.3 diyor.

Arkadaşlar tecrübe ettiğiniz sorunlar neler ki, AMD driverları çöp diyip kestirip atıyorsunuz? Yaşadığınız sorunu, Bug Report Tool ile bildiriniz lütfen. 6 ayda 1 ekran kartı değiştirmiyorsanız, Bug'ları rapor etmek sizin yararınıza olacaktır.

Dosya Ekleri

• LÜTFEN.jpg
    LÜTFEN.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 36
Malum AMD son zamanlarda doğru düzgün sürücü çıkarmıyor 2 gün önce çıkan 20.10.1 için konu açmak istedim. Öneren, sorun yaşayan sürücüleri karşılaştırmak isteyen yazabilir. Şu an 20.9.2'deyim. Mayın tarlası gibi sürücüler birine geçsen başka sorun çıkıyor. 20.10.1 nasıl bakalım.

AMD'nin yayınladığı 20.10.1 için bilinen sorunlar:

Gelişmiş senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah bir ekranın oluşmasına neden olabilir? Gelişmiş senkronizasyon etkinken sorun yaşıyor olabilecek tüm kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
Performans ölçüleri yerleşimi ve performans ayarlama sekmesi, Radeon RX 5700 serisi grafik ürünlerinde beklenenden daha yüksek boşta saat hızlarını hatalı olarak bildiriyor. Performans ve güç tüketimi bu yanlış raporlamadan etkilenmez.
HDMI ölçekleme kaydırıcısını değiştirmek, FPS'nin 30'a kilitlenmesine neden olabilir?

Vallahi oynak ben eski sürümleri özlüyorum şahsen eskiden oyunlarda 60 FPS alırken şimdi 45 50 falan alıyorum.

1 Sene 5700 XT kullandım, ilk başlarda çok hata aldım oyundan atmalar, resetler bir sürü sorun. Bir süre yaşamadım fakatr sonra ayn ısorunları yaşamaya başladım. Kimisi PSU'dan deyip durdu PSU olarak en iyi PSU'lardan birini kullanıyorum ondan değildi. Kartı sattım. NVIDIA'ya geçtim ve şimdi aşırı rahatım. Saatlerce oyun oynuyorum hiç hata almıyorum. Kartı mboşta 30 derece, AMD'de bvellek takılması lanetinden 50'den aşağı düşmüyordu. Bir daha da AMD almam. Siz siz olun 5 10 FPS fazla veriyor diye AMD almayın. Kararlı versin 10 FPS az alın.

AMD artık sürücülere de tam odaklandı gibi, 3 hata var ve bunların hiçbiri kafaya fazla takılacak türden değil. Şu anda 20.10.1 kullanıyorum, normalde de hiç sorun yaşamamıştım tabii ama bu sürücü ile daha stabil olduğunu söyleyebilirim. Hatta son 2 ayda çıkarılan bütün sürücüler daha stabil.

AMD artık sürücülere de tam odaklandı gibi, 3 hata var ve bunların hiçbiri kafaya fazla takılacak türden değil. Şu anda 20.10.1 kullanıyorum, normalde de hiç sorun yaşamamıştım tabii ama bu sürücü ile daha stabil olduğunu söyleyebilirim. Hatta son 2 ayda çıkarılan bütün sürücüler daha stabil.

Dostum benim sorunum için önerin var mı PC boşta kendini kitliyor.

Geri
Yukarı