Çözüldü Radeon 530 devreye girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

NoobUser

Hectopat
Yeni bir laptop aldım. Bilgisayar harici ekran kartını görüyor ama kart hiçbir zaman devreye girmiyor. Oyunda videoda vs. dahili kart çalışıyor. En son sürücüsünü yükledim ama değişen bir şey olmadı. Benchmark test ederken kartı es geçiyor. 'Unable to locate attached display' uyarısında görüldüğü üzere.

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yönetici olarak çalıştırır mısın? Ya da kapat, yükleme penceresi çıkacak, yükle de. Programları kullanamıyorum.

Bağlantı koptu. Senin sorun GPU ile değil de internetle ilgili gibime geliyor. Bağlanabilirsem bakıcam...

Çözüldü:

Sorun 2016 model, yetersiz kalan çift çekirdekli işlemcide. GPU sorunsuz bir şekilde devreye giriyor. Bu da kanıtı:

HD 530 GPU.jpg

GPU-Z hatalı raporluyor, onu geliştiricisine bildiriyorum.
Şimdi şöyle ki şunu bir indirin Furmark sonra açınca ayarları yapın yandan 720P'ye tıklayın. Tıklamadan önce görev yöneticisini açın. Açınca GPU 0 GPU 1 vardır performans kısmında, GPU 1 AMD demektir. Büyük ihtimalle FurMark'ı başlatınca orayı inceleyin hangisi %100 oluyor diye, sonra hemen bana dönün buradan.

NVIDIA için bu sorun NVIDIA denetim masasından çözülebiliyor diye biliyorum, AMD ekran kartları pek farklı olmamalı.

Not: Benchmark programından değil bazı eski oyun ve uygulamaların nvidia/amd ekran kartı yerine Intel HD kullanmasından bahsediyorum. Kullandığınız program bir türlü ekran kartınızı görmüyorsa sorun ne bilmiyorum.

İşte ekran alıntıları.
Çok üzgünüm AMD uygulamasında çıkmamış ama GPU2 kullanımı %100'e vuruyordu.
@Recep Baltaş lütfen bir bakar mısınız? Bir türlü çözemedik.
@Burak Alkan @MF lütfen bir bakabilir misiniz? Bu sorunu çözemiyoruz.

Dosya Ekleri

• Radeon Software 1.04.2020 20_38_41.png
    Radeon Software 1.04.2020 20_38_41.png
    35,7 KB · Görüntüleme: 90
  • Geeks3D FurMark v1.21.1.0   1.04.2020 20_39_22.png
    Geeks3D FurMark v1.21.1.0 1.04.2020 20_39_22.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 86
Yok maalesef. Bahsedilen çözüm önerilerini deniyorum olmuyo. Kafayı yiyeceğim!

@feneresevdalı Hocam lütfen bana bi akıl verin biçok şey denedim olmadı. Hiçbir şekilde ekran kartı devreye girmiyo. Oyunda videoda vs. hep dahili kart çalışıyor. Youtube'da 1080p 60kare videoda bile pc akıcı oynatamıyor. Sürücülerim güncel. AMD Adrenalin programına emülatörü ekledim ama yine de kart devreye girmiyor. Benchmark test ederken harici ekran kartını atlıyor. Konu açtım çözüme ulaşmadı. Ekran kartı Radeon 530.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı