Radeon 530 Laptopu Almalı mı, Beklemeli miyim?

Xehanort

Hectopat
Evet değerli arkadaşlar, sorum şu:
Ben 2000 TL bütce ile arama yapıp AMD Radeon 530 içeren bir laptop buldum. Ama daha sonra araştırma yapınca bu model kartın çıkış tarihinin 2 yıl evvel olduğunu (2017) gördüm. Bu sene içinde yeni kartlar çıkar mı? 2000 TL'yi oldugu gibi bekletmeli mi yoksa direkt laptopu almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beklesenizde sizin için değişen bir şeyin olacağını düşünmuyorum. Yeni kartlardan kastınız RTX ise 10bin TL civarında çıktı şuan ürünler. Bu fiyatlar diğer laptopların fiyatlarını da düşürmeyecek bence.

Evet biliyorum, bende ümitsizdim bu konuda açıkcası. Yeni kartlardan kastım tabiki RTX değil. 530 un muadili, geliştirilmişi çıkar mı 2019 da acaba diye merak ettim. Aslında 6000 tl bütçem vardı iyi bi laptop aliyim dedim başta ama sonra düşündüm 6000 tl bugün versem 2 seneye eskiyecek sistem dedim. O yüzden hiç öyle sistemim eskiyecek mi gibi kaygıya düşmemek için PS5 almaya karar verdim ve 4000tl bir kenarda bekliyor. 2000 tl ilede hem bazı basit programları çalıştıracak, hemde işimi görecek bir laptop almaya karar verdim. Programlama ile uğraşıyorum bu arada site tasarımı vs yapıyorum. Aynı zamanda birkaç eski oyunu açsın yeter diyorum Europa Universalis 4 ve Prototype gibi.
Özellikleri: ryzen 3 2200/ 4 gb Ram / 1TB hafıza/ Radeon 530 laptobun.
İçime sinmeyen tek nokta 530 diye bahsettigim kart 2 senelik alırsam ve yenisi piyasa sürülürse baya bir canımı sıkar.
Ilginiz için teşekkürler bu arada.

Evet biliyorum, bende ümitsizdim bu konuda açıkcası. Yeni kartlardan kastım tabiki RTX değil. 530 un muadili, geliştirilmişi çıkar mı 2019 da acaba diye merak ettim. Aslında 6000 tl bütçem vardı iyi bi laptop aliyim dedim başta ama sonra düşündüm 6000 tl bugün versem 2 seneye eskiyecek sistem dedim. O yüzden hiç öyle sistemim eskiyecek mi gibi kaygıya düşmemek için PS5 almaya karar verdim ve 4000tl bir kenarda bekliyor. 2000 tl ilede hem bazı basit programları çalıştıracak, hemde işimi görecek bir laptop almaya karar verdim. Programlama ile uğraşıyorum bu arada site tasarımı vs yapıyorum. Aynı zamanda birkaç eski oyunu açsın yeter diyorum Europa Universalis 4 ve Prototype gibi.
Özellikleri: ryzen 3 2200/ 4 gb Ram / 1TB hafıza/ Radeon 530 laptobun.
İçime sinmeyen tek nokta 530 diye bahsettigim kart 2 senelik alırsam ve yenisi piyasa sürülürse baya bir canımı sıkar.
Ilginiz için teşekkürler bu arada.

PS5 çıkması yıllar sürecek. Beklemek istediğinize emin misiniz?

Genel olarak 2020 de çıkması bekleniyor. Hadi 2021 diyelim. Zamanında PS3'ün çıkmasına yakın bir zamanda PS2 aldırmıştım ve PS3 çıkması ile PS2 yi bitirdi. PS4 te keza PS3 ü bitirdi Aynı hataya bir kez daha düşmemeye özen gösteriyorum:). Programlama yapıyorum dedim ama öğrenciyim yani ailem yardımcı olamıyor maddi konuda bana o yüzden zar zor biriktirdim bunu. Zamanında reklamcıda da çalıştım. Madem harcıyacam guzel bi yere gitsin uzun yıllar ekmegini yiyim. PC içinde aynı durum geçerli. O 2000 tl boşa gitmesin istiyorum. Belki üzerine 500 tl daha koyarım.
Direk PC toplasa 6.000 TL bütçeyle kafası da rahat eder bence.
6000 tl ile pc toplayamam. Laptop almam şart. Öğrenciyim o sayede hem derslerimi hem burada basarabilirsem harclığımı çıkarmayı düşünüyorum.

O paraya güçlü bir şey alamazsınız bence biraz daha sabredip paranızı biriktirmeye devam edin . Benim laptopda da AMD 530GB var performansı kötü .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı