Radeon Güncelleme Sonrası Monitörün sol üst kısmında kırmızı çizgi

BarneY

Hectopat
Daha fazla  
Radeon yazılımını son sürüme güncelledikten sonra şöyle birkaç sorun ortaya çıktı.

-Monitörün sol üst köşesinde kırmızı bir çizgi oluştu Radeon'un klasik arayüzü çizgisi diyebilirim. Bu çizgi oyunlarda da orada kalıyor masaüstünde de.
-Oyuna girdiğimde oyun erkanı takılı kalıyor, oyunu aşağı alıp açtığımda ilerliyor 2-3 saniye sonra tekrar takılı kalıyor. Takılı kalmasından kastım görüntü takılıyor, oyun halen devam ediyor örneğin yarış oyununda arabayı sürüyorum ama görüntü yok sadece sesi geliyor. Ya da oyunun menüsünde hareket edebiliyorum.

Bu iki sorunu nasıl çözebilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile güncellemeden önceki sürümünüze dönebilirsiniz. Rehberi takip ederek kaldırın sürücünüzü. Ben bilgisayarı güvenli moda alıp yapmanızı tavsiye ederim. Murat hocam zaten gerekli ayarları sürprizbozanda vermiş. Sildikten sonra problem yaşamadığınız önceki versiyonunuzu yükleyin.

Ben de gayet başarılı bir şekilde çalışıyor. Fakat OC kısmında ayarlarım çalışmıyor. Onun dışında Anti-Lag özelliği harika çalışıyor bende. Gördüğüm kadarı ile kullanıcıların yarısından fazlası sıkıntılar yaşıyor. Tavsiyem sonraki güncellemeye kadar beklemeniz.

Radeon yazılımını son sürüme güncelledikten sonra şöyle birkaç sorun ortaya çıktı.

-Monitörün sol üst köşesinde kırmızı bir çizgi oluştu Radeon'un klasik arayüzü çizgisi diyebilirim. Bu çizgi oyunlarda da orada kalıyor masaüstünde de.
-Oyuna girdiğimde oyun erkanı takılı kalıyor, oyunu aşağı alıp açtığımda ilerliyor 2-3 saniye sonra tekrar takılı kalıyor. Takılı kalmasından kastım görüntü takılıyor, oyun halen devam ediyor örneğin yarış oyununda arabayı sürüyorum ama görüntü yok sadece sesi geliyor. Ya da oyunun menüsünde hareket edebiliyorum.

Bu iki sorunu nasıl çözebilirim acaba?
Oyun profili gaming modtan standart moda getirin oyunlarda ekran takılması düzeliyor. Yada stabil bir sürücü çıkana kadar ddu ile kaldırıp eski sürücüye de dönebilirsiniz.

Masaüstü ekran kaydedici seçeneğini kaldırdım. Ama şimdi şöyle bir sorun mevcut. Tek bir oyundan örnek vericem fakat diğer oyunlarda da aynı sorun var.

Call Of Duty: Modern Warfare 2 oynarken oyun menüsünde oyun takılıyor. Oyuna giriş kısmını ezberlediğim için klavyenin yön tuşlarıyla bölümü açıyorum. Sonra oyunu aşağı alıp tekrar açtığım da oyun normal şekilde devam ediyor.

Bunun sorunu acaba Radeon dan mı kaynaklıdır gene ? Eğer kesin öyle derseniz dediğiniz işlemleri uygulayacağım.

Masaüstü ekran kaydedici seçeneğini kaldırdım. Ama şimdi şöyle bir sorun mevcut. Tek bir oyundan örnek vericem fakat diğer oyunlarda da aynı sorun var.

Call Of Duty: Modern Warfare 2 oynarken oyun menüsünde oyun takılıyor. Oyuna giriş kısmını ezberlediğim için klavyenin yön tuşlarıyla bölümü açıyorum. Sonra oyunu aşağı alıp tekrar açtığım da oyun normal şekilde devam ediyor.

Bunun sorunu acaba Radeon dan mı kaynaklıdır gene ? Eğer kesin öyle derseniz dediğiniz işlemleri uygulayacağım.
Eğer güncellemeden önce o sorun yoktuysa büyük ihtimalle güncellemeden dolayıdır. En stabil ve memnun olduğunuz versiyona dönmenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı