Radeon HD 4850 değiştirme vakti geldi mi?

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Intel Core i5 650 3.20 GHz işlemci, Gigabyte H55M-S2V anakart, 4x2 GB Kingston 1600 MHz DDR3 RAM ve ATI Radeon HD 4850 1 GB 256 Bit ekran kartı olan bir masaüstü sistemim var. Parçaların çoğunluğunu ben seçmedim ve bu konuda içim rahat etmedi, size sorayım dedim. Bu sistem beni ne kadar idare edebilir? Ya da şu anda değiştirmem gereken parça var mı? Battlefield 3, AC: Revelations gibi oyunlarda yüksek çözünürlükte oynayabiliyorum fakat bazı çevrimiçi oyunlarda sorun çıkarıyor. Örneğin oyunda her tıklayışımda program yanıt vermiyor durumuna geliyor, oyun beyazlaşıyor ve bazen de oyun kapanıyor. Bunun nedeni nedir? İlgisi var mı bilmiyorum ama ekran kartım güncel durumda. Başka bir sorun ise DXDIAG programında ekran kartım ATI Radeon HD 4800, CPU-Z de ise ATI Radeon HD 4850 olarak görünüyor. Hangisi doğrudur? Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartın artık yavaş yavaş elveda demeye başladı, hatta dedi bile. HD 4000’den sonra 3 nesil daha çıktı ve bu kartın DirectX 11 desteği yok. Bu yüzden Crysis 3’ü desteklemeyecek. Oyunlardaki sorunlar bana daha çok işletim sisteminle alakalı gibi geldi. Tavsiyem Windows 8 64 Bit kurman. HD 4800 model bir ekran kartı yok. HD 4850, HD 4800 serisi bir kart olduğu için böyle yazıyor. HD 4850 yerine HD 7850 almanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı