Radeon R9 M200X sürücüsü yüklenince siyah ekran hatası

devilsdragon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün 2. el bir laptop aldım. Temiz bir Windows formatından sonra karşılaştığım sorun kafamı karıştırdı. Açıkçası aldığım kişiden şüphelenmeyi şu anlık 2. plana attım çünkü alırken driver falan yüklü akıcı bir şekilde laptop kullanılıyordu. Şimdi lafı da çok dolandırmadan konuya gireyim.

Normal Windows yüklememi yaptım. Güncellemeleri aldım. Ardından AMD ekran kartım var sevinciyle onun da driverlarını kendi sitesinden otomatik tespit aracıyla kurdum (listede ekran kartımı bulsaydım onu deneyecektim). İlk denememde siyah ekran sorunu karşıma çıktı. 2. denememde fare takıldı ve bilgisayar komple donuk şekilde kaldı. Bunu yükleme tamamlandıktan sonra yaptı. Bu işlemi 3 format tekrarında yaptım. Belki bir şeyleri yanlış yapıyorum diyerek araştırdım fakat sonuca ulaşamadım. Forumda DDU ile kaldırıp tekrar yüklenmesi söylendiğine denk geldim. Ben de DDU ile kaldırdım ve sizden link rica ediyorum veya başka çözümü varsa onu iletmenizi rica ediyorum. Çünkü AMD'nin kendi sitesinden oto tespitle yüklediğimde birçok kez aynı sonuca yani hataya ulaştım. Bu ekran kartının daha eski bir driver sürümünü kullanmak belki beni çözüme götürebilir. Bilemiyorum gerçekten içimde yeni laptopumun burukluğuyla sizlerin yardımına muhtacım. 😖

İşlemci: i7-4720HQ 2.60GHz
Ekran kartı: AMD Radeon R9 M200X serisi.
RAM: 8 GB.

Daha fazla bilgi aklıma yazmak gelmedi. Gereken bir bilgi olursa sorun direk bakıp söylerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.290X indirmemin sebebi nedir? Lütfen beni yanlış anlama sadece mantığı anlamaya çalışıyorum.

Benim HD 5830 ekran kartım var, bende de DXdiagda ve çeşitli programlarda HD 5800 series diye görünüyor kart. Böyle görünen 3 model kart var, HD 5830, HD 5850 ve HD 5870. AMD'nin sitesinde bulunan driver seçme yerine girip HD 5870 Driver'ı indirsem bile kart eski olduğu destek kesildiği için son Driver'ı kuruyor ve o driver kartın ne olduğunu anlayıp ona göre Driver'ı kuruyor. HD 5870'i seçip indirip kursam bile kart HD 5830 olarak görünür kısaca. Senin içinde aynı durum söz konusu.

Benim HD 5830 ekran kartım var, bende de DXdiagda ve çeşitli programlarda HD 5800 series diye görünüyor kart. Böyle görünen 3 model kart var, HD 5830, HD 5850 ve HD 5870. AMD'nin sitesinde bulunan driver seçme yerine girip HD 5870 Driver'ı indirsem bile kart eski olduğu destek kesildiği için son Driver'ı kuruyor ve o driver kartın ne olduğunu anlayıp ona göre Driver'ı kuruyor. HD 5870'i seçip indirip kursam bile kart HD 5830 olarak görünür kısaca. Senin içinde aynı durum söz konusu.
Dediğini indirip kurmaya çalıştım fakat Thread Stuck in Device Driver mavi ekranı geldi.
Var mıdır başka çözüm yolu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı