Çözüldü AMD Radeon WattMan ve siyah ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zurich

Kilopat
Arkadaşlar şu sıralar günde en az 2 kez olsa bile WattMan hatası alıyorum. Bir sürü çözüm denedim olmadı. Ayrıca şunu keşfettim bir oyun veya videoyu tam ekran yapınca bu sorun oluyor. Çözüm denemelerim:
1-DDU ile sürücü kaldırıp başka sürücüler kurdum.
2-Hızlı başlatmayı kapattım.
3-Ufterburner dadır hata diye sildim onu.
4-BIOS güncelledim.
Ama hala sorun devam ediyor. Sürüm 2.4.2 WHQL. Ekran kartım, MSI ARMOR RX580 OC 8GB .

Çözüm
Merhaba, sorununuz düzeldi mi?
Hocam düzeldi. Bir tane fan ayarı ile undervolt yaptım düzeldi. Siyah ekran en son sürüm ile azalıyor. Ayar yapınca ortadan kalkıyor. Wattman hatasıda aynen öyle oyun testi yapamadım. Sınava çalışıyorum.
O zaman bir tavsiye de şöyle olsun; AMD yazılımını sil tamamen sonra Windows Update'i çalıştır o kendine uygun AMD'yi indiyor ve AMD yazılım olarak olmamış oluyor belki bu şekilde siyah ekran da olmaz çünkü AMD yazlımı olmayınca watmann dahil hatalar kalkmış oluyor, denemek istersen aklında olsun.

Eki Görüntüle 679418

Linkini vereceğim programı indir AMD yazılımının exe olan uzantılı program dosyasını seç tek işlemci çekirdeği ve düşük öncelik vererek bu programla ayarla ve öyle kullan ve dene, oradaki düşük öncelik ıdle olacak çekirdek için ben 4'ü seçiyordum.

Downloading - Bill2's Process Manager

Hocam sorun daha da çok çıkmaya başladı. Artık katlanamıyorum. Ne yapmalıyım. Ayrıca bu ayarı nasıl eski haline getirebilirim?

Hocam sorun daha da çok çıkmaya başladı. Artık katlanamıyorum. Ne yapmalıyım. Ayrıca bu ayarı nasıl eski haline getirebilirim?

Eğer başlangıçta programın başlamasını durdurursan oto olarak zaten program çalışmaz yani görev yöneticisinden başlangıç sekmesine gir pasif yap. Sadece ayar değiştirmekten bahsediyorsan eski anlattıklarım gibi yapabilirsin.

Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak fakat detaylı anlatır mısın?

Bundan 1-2 hafta sonra yine verdi. Undervolt ayarını bulamadım.
Bazı geçici/kalıcı çözümler:
Ekran kartı için en iyi stabil undervolt ayarını bulursanız bir ihtimal düzelir.
Garantiye gönderme ihtimaliniz varsa gönderin.
Software'ın WHQL son sürümünü DDU ile temiz kurulum yaparak kurun. Siyah ekran sorununuz daha çok azalacaktır haftada 1-2 kez anca alırsınız. Şu an kullandığım ise bu. Bu illetle yaşamayı öğrendim. Kesin bir çözümü yok, AMD ekran kartlarında bu kronik bir sorun. Hiç dayanamaz iseniz satın ve NVIDIA alın.

Geri
Yukarı