Radeon RX 5700 XT sıcaklık sorunu

AMD ekran kartları genelde böyle. Sanırım daha bütçe dostu olsun diye soba almamızı istemiyorlar.

AMD kartları genelde böyle demeyi ne zaman bırakacaksınız anlamıyorum. 5700 XT Nitro modeli var. Otomatik fan ayarı 70 dereceyi zor görüyor. Kendim ayar yapsam bu değer 65i geçmez.

Marka değil modele bakıyor bu iş.

Aynı model ekran kartlarının ısıları aynı olmuyor ki? Örnek veriyorum MSI markası X787X modelinde, Sapphire markası X787X modeline göre çok daha iyi soğutmaya sahip.
AMD kartları genelde böyle demeyi ne zaman bırakacaksınız anlamıyorum.

Bunu dediğimiz için Allah'tan fanboy damgası yemiyoruz.

Hocam ben kendi kartımı -70 şekilde kullanıyorum hatta Mhz değerini düşürmeme rağmen performans kaybı yaşamadım. Belki ekran kartına göre değişen bir durumda olabilir tam emin değilim. Tam olarak nasıl bir ayar yaptınız ve hangi programdan yaptınız?

Hocam siz ve diğer arkadaşlar dediklerinizde haklısınız. Bende katılıyorum buna ve öğrendim yani AMD kart alırken paraya kıyıp en iyi soğutmalı model tercih edilecekmiş. Fakat konu sahibi arkadaşın sorununa odaklı yazı yazsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Orijinal kendi programı Radeon yazılımından.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 31
Evet 2K her ayar Ultra'da. FurMark testlerinde 73-75 arasında gidip geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…