Radeon RX 5700 XT sıcaklık sorunu

Orijinal kendi programı Radeon yazılımından.
Hocam siz voltaj düşürmemişsiniz. Frekans ayarını düşürdüğünüz için FPS değerleriniz düşmüş. Orada gelişmiş kontrol var orayı açın. Sonra voltaj ayarlarını açın. Mhz değerleri altında voltaj değerleri çıkacak. Voltaj değerlerini düşürün. Performans düşüşü olmadan kartın sıcaklığını bu şekilde düşürebilirsiniz.

Aynı model ekran kartlarının ısıları aynı olmuyor ki? Örnek veriyorum MSI markası X787X modelinde, Sapphire markası X787X modeline göre çok daha iyi soğutmaya sahip
Marka değil model olarak bakmak lazım mesela MSI Mech ve Evoke modeli sorunlu ve çok ısınıyor Pulse ise serin denebilir.

Evet 2K her ayar Ultra'da. FurMark testlerinde 73-75 arasında gidip geldi.

Valla tebrik etmek lazım o zaman ne deyim ben mesela Euro Truck Simulator 2 2K Ultra setting %400 ölçeklendirme ile +100 FPS alıyorum sıcaklık olarak da 70+
Hocam siz voltaj düşürmemişsiniz. Frekans ayarını düşürdüğünüz için FPS değerleriniz düşmüş. Orada gelişmiş kontrol var orayı açın. Sonra voltaj ayarlarını açın. MHz değerleri altında voltaj değerleri çıkacak. Voltaj değerlerini düşürün. Performans düşüşü olmadan kartın sıcaklığını bu şekilde düşürebilirsiniz.

Hocam 999 yazan yer 1300 deydi onu 1000 yaptım kendi 999'a çekti doğru mudur?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    109,4 KB · Görüntüleme: 44
Valla tebrik etmek lazım o zaman ne deyim ben mesela Euro Truck Simulator 2 2K Ultra setting %400 ölçeklendirme ile +100 FPS alıyorum sıcaklık olarak da 70+

Kasanızda belkide sıcak hava atması sıkıntılıdır.Üste iki fan takabilirsiniz.

Hocam ben size burada net bir voltaj ayarı veremem. Mesela aynı ekran kartını kullansak bile benim kullandığım voltaj ayarları sizde çalışmayabilir ki bizzat bu durumu yaşadım. Sizin deneme yanılma yolu ile en stabil ayarları bulmanız gerekli. Voltaj ayarlarından sonra FurMark veya oyunlarda test edin. Eğer sistem çökerse voltaj ayarını biraz arttırın. Bu şekilde çökmeyen stabil ayar bulduğunuzda bırakabilirsiniz. Bir şey daha eklemek istiyorum. Radeon ayarlarının sıfırlanmaması için görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız gerekli.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 72
Hocam ben size burada net bir voltaj ayarı veremem. Mesela aynı ekran kartını kullansak bile benim kullandığım voltaj ayarları sizde çalışmayabilir ki bizzat bu durumu yaşadım. Sizin deneme yanılma yolu ile en stabil ayarları bulmanız gerekli. Voltaj ayarlarından sonra FurMark veya oyunlarda test edin. Eğer sistem çökerse voltaj ayarını biraz arttırın. Bu şekilde çökmeyen stabil ayar bulduğunuzda bırakabilirsiniz. Bir şey daha eklemek istiyorum. Radeon ayarlarının sıfırlanmaması için görsele eklemiş olduğum Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatmanız gerekli.

Hocam bende tam sana yazıyordum 1200 voltaj 1000'e çekince çökme yaşandı :D Radeon ayarları gene eski haline getirmiş kendi PC açıldı kapandı kendi.

Hocam bende tam sana yazıyordum 1200 voltaj 1000'e çekince çökme yaşandı :D Radeon ayarları gene eski haline getirmiş kendi PC açıldı kapandı kendi.
Evet sistem çökerse ayarlar sıfırlanıyor ve bilgisayar tekrardan açılıyor. Dediğim gibi deneme yanılma yolu ile çökmeyen ayarları bulabilirsiniz. Buna ek olarak da fan ayarı da yaparsanız ısınma sorununu büyük ölçüde çözmüş olursunuz.

Geri
Yukarı