Radeon RX 6600 Özellikleri ve Performansı Sızdırıldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
RX-6600-XT1.jpg

RDNA 2 mimarili RX 6000 ailesinin yeni üyesi RX 6600, 13 Ekim’de piyasaya sunulacak ve en uygun bütçeli model olacak. Radeon RX 6600 ekran kartı, XT varyantına kıyasla 256 adet daha az çekirdek, yani 1792 Akış İşlemcisine sahip olacak. AMD’nin yeni GPU’su, piyasaya çıktığında RDNA 2 serisinin en altında yer alacak ve orta sınıf oyunculara […]

Devamı: Radeon RX 6600 Özellikleri ve Performansı Sızdırıldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

RX-6600-XT1.jpg

RDNA 2 mimarili RX 6000 ailesinin yeni üyesi RX 6600, 13 Ekim'de piyasaya sunulacak ve en uygun bütçeli model olacak. Radeon RX 6600 ekran kartı, XT varyantına kıyasla 256 adet daha az çekirdek, yani 1792 akış işlemcisine sahip olacak. AMD'nin yeni GPU'su, piyasaya çıktığında RDNA 2 serisinin en altında yer alacak ve orta sınıf oyunculara […]

Devamı: Radeon RX 6600 Özellikleri ve Performansı Sızdırıldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu da 3060 gücünde hatta geçebiliyor.

AMD'nin RTX gibi bir özelliği olsa ve fiyatlar yine aynı bu şekilde olsa, NVIDIA'nın yüzüne bakılacağını düşünmüyorum. Tartışılabilir tabi.

Var. Dün paylaşmıştım bu konuyu. RX 6600 ile RTX 3060'ın düz performansı eşitken Ray Tracing'de yalnızca %13 geri kalıyor. Bu da AMD bir kart için kabul edilebilir.

Var. Dün paylaşmıştım bu konuyu. RX 6600 ile RTX 3060'ın düz performansı eşitken Ray Tracing'de yalnızca %13 geri kalıyor. Bu da AMD bir kart için kabul edilebilir.
Ve bu kartın X8 arayüzünde 3050-3050 Ti seviyesine konumlandırıldığını düşünürsek performansı daha da etkileyici. Her tarafından kırpıla kırpıla fındık kadar (nispeten) kalmış bir GPU ile üst modele kafa tutuyor.

Batmaya yakın bir firmanın 2018'e kadar sürekli Nvidia'nın 1,5 yıl gerisinde seyrederken birden zirvelere oynaması bir başarı azim örneği. Bu kartı da takip listeme aldım. RTX 3000 Super serisi de çıkınca alacağım karta kesin karar vereceğim.

Batmaya yakın bir firmanın 2018'e kadar sürekli Nvidia'nın 1,5 yıl gerisinde seyrederken birden zirvelere oynaması bir başarı azim örneği. Bu kartı da takip listeme aldım. RTX 3000 Super serisi de çıkınca alacağım karta kesin karar vereceğim.

Bu kartın 6600 XT'ye de karşı bazı avantajları olabilir. Gerçek performansı her ne kadar geri de olsa harcadığı watt başına performansının daha iyi olacağını düşünüyorum. Düz RX 6800 çektiği gücü en etkili kullanan karttı örneğin, 6800 XT pek yaklaşamamıştı.
Screenshot_3.jpg
Öte yandan 6600 XT'nin etiket fiyatı çok eleştirildi 1080P hedeflediği için, RX 6600'e bu nedenle daha ekonomik bir etiket vurabilirler.

Geri
Yukarı