Radeon RX 6700 XT alınır mı?

HanS38

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Sizce bu ekran kartı alınır mı? RTX almak istiyorum ama buna eş değer olan RTX karta bayağı performans farkı atıyor. Bilgisayarı oyun için kullanacağım, AMD ekran kartlarında yazılımsal sorunun çok olduğunu ama 6000 serisinde çoğunun giderildiği söyleniyor. Bu yazılımsal sorunlar çok büyük sıkıntılar mı yoksa drivere bir güncelleme ile çözülebilir sorunlar mı? AMD kullanmış deneyimlemiş kişiler yardımcı olursa sevinirim. Işın izleme teknolojisinde performansı nasıl? FSR performansı nasıl? İleri ki güncellemelerde RTX ile olan arayı kapatacağı hatta geçeceği bile söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
RT performansı olarak kötü. Saf güç istiyorsan 3060 Ti - 3070 arası performansı var. Hatta oynadığın oyunlara bağlı olarak 3070'i geçtiği oyunlar da var.

Driver olarak neredeyse hiç sıkıntı yaşamadım. Ufak tefek sıkıntılar da güncellemeler ile düzeltiliyor. RT performansına gelince ise NVIDIA'ya göre kötü. Bunun sebebinin de geliştiricilerin yeteri kadar optimizasyon yapmadığını düşünüyorum. Mesela Spider-Man'de RT performansı diğer oyunlara göre gayet iyi geldi bana. Ufak tefek sıkıntılar mevcut ama onun da güncelleme ile düzeltileceğini okumuştum. Diğer oyunlarda ise ciddi şekilde performans düşüşü oluyor RT açınca. FSR'a gelince 2.0 ile görüntü kalitesi gayet iyileşti. Oyunlarda henüz çok fazla yaygınlaşmadı ama yakın zamanda artacağını düşünüyorum.

Açıkçası eğer RT performansı sizin için önemli ise sonraki nesil Nvidia kartlarını beklemek isteyebilirsiniz. Mevcut kartların RT performansı çokta tatmin edici değil. AMD tarafında ise kartlar teoride RT destekliyor fakat performans içler acısı.

Açıkçası eğer RT performansı sizin için önemli ise sonraki nesil Nvidia kartlarını beklemek isteyebilirsiniz. Mevcut kartların RT performansı çokta tatmin edici değil. AMD tarafında ise kartlar teoride RT destekliyor fakat performans içler acısı.
Hocam peki yeni güncellemeler ile bu fark kapanır mı sonuçta RT teknolojisinde AMD daha yolun başında aynı şekilde FSR konusunda da.

Hocam peki yeni güncellemeler ile bu fark kapanır mı sonuçta RT teknolojisinde AMD daha yolun başında aynı şekilde FSR konusunda da.

Güncellemeler fiziksel RTA çekirdekleri eklemeyeceği için bu ihtimal dışı. RX 6000 serisi kart alıyorsan saf performans için alacaksın. FSR 2.0 artık iyi FSR Sharpening ile kullanıyorsan DLSS'den farkını pek hissedemezsin.

Ray Tracing ve NVIDIA'nın Ansel gibi eğlenceli araçları mı yoksa saf performans mı hangisi daha çok işine geliyorsa onu tercih et. Ben mesela AMD aldım çünkü dümdüz oyun oynuyorum, Ray Tracing beni pek cezbetmiyor.

Güncellemeler fiziksel RTA çekirdekleri eklemeyeceği için bu ihtimal dışı. RX 6000 serisi kart alıyorsan saf performans için alacaksın. FSR 2.0 artık iyi FSR Sharpening ile kullanıyorsan DLSS'den farkını pek hissedemezsin.

Ray Tracing ve NVIDIA'nın Ansel gibi eğlenceli araçları mı yoksa saf performans mı hangisi daha çok işine geliyorsa onu tercih et. Ben mesela AMD aldım çünkü dümdüz oyun oynuyorum, Ray Tracing beni pek cezbetmiyor.
Hocam AMD'nin hangi kartını kullanıyorsunuz ve yazılımsal sorunlarla çökmelerle vs. karşılaştınız mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı